23 Грудня 2016

Сформовано Трибунал за позовом України до РФ щодо порушень морського права

22 грудня 2016 року відповідно до Конвенції ООН з морського права сформовано Трибунал за позовом України до Російської Федерації, який на початку 2017 року розпочне розгляд справи Україна проти Російської Федерації.

Як повідомляє Міністерство закордонних справ України, до складу Трибуналу призначені:

Суддя Пайк (Південна Корея) – призначений Президентом трибуналу;

Суддя Бугетайя (Алжир);

Суддя Гомез-Робледо (Мексика);

Професор Льов (Велика Британія) – призначений Україною;

Суддя Голіцин – призначений Російською Федерацією.

Україна ініціювала спір з Російською Федерацією щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права 14 вересня 2016 року. З того часу українська сторона провадила збір доказів щодо порушень з боку РФ.

Як повідомлялося, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України було залучене до процесу збору доказів порушень з боку Російської Федерації. Зокрема, представник Управління Міністерства з питань АРК та міста Севастополя брав участь у спеціальній морській операції щодо висвітлення обстановки у виключній (морській) економічній зоні України в районі Одеського газового родовища, що у Північно-Західній частині Чорного моря. Операція проводилась у період 30 листопада – 1 грудня за ініціативою Державної прикордонної служби України. В ній були задіяні представники Служби безпеки України та Національної поліції в АР Крим, «Нафтогазу України» та «Чорноморнафтогазу», Прокуратури АР Крим та Військової прокуратури Південного регіону, екологічної інспекції, а також вітчизняні ЗМІ.