14 Лютого 2017

Рада Європи продовжує співпрацю з українською владою в рамках проекту «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб»

У Києві відбулося засідання наглядової ради проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб». Йшлося про формування та впровадження національної політики стосовно переселенців у відповідності до Європейських стандартів прав людини.

Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій на внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі під час виступу зазначив, що в рамках роботи проекту Ради Європи було проаналізовано національну нормативно-правову базу України щодо прав ВПО, оцінено її відповідність міжнародним стандартам і стандартам Ради Європи, а також визначено сфери, що вимагають змін на законодавчому рівні.

«Люди, які були змушені залишити житло і звичне життя в Криму та на Сході знаходяться у такій ситуації, коли держава бере на себе відповідальність і зобов’язання допомагати. Як відомо, Міністерством було утворено робочу групу з питань підготовки проектів законів та підзаконних нормативно- правових актів для вдосконалення національного законодавства в частині захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб. До складу робочої групи увійшли народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, неурядових організацій.», – сказав Юсуф Куркчі.

В свою чергу, голова відділу з міграції та внутрішньо переміщених осіб Департаменту співробітництва з міжнародними організаціями та громадянським суспільством Ради Європи Лілія Гретарсдоттір висловила підтримку Плану заходів щодо реінтеграції непідконтрольних територій, ухваленому Урядом.

«Ми будемо сприяти  реалізації Плану заходів, розробленому Міністерством. Також ми плануємо розпочати оцінку потреб ВПО та громад, які стали їм домівкою і будемо проводити навчання для громад щодо інституцій громадянського суспільства», – заявила представник Ради Європи.

Водночас, присутній на зустрічі народний депутат Григорій Немиря закликав Верховну раду України та Кабінет міністрів розширити повноваження МТОТ для більш ефективного вирішення проблем пов’язаних з політикою України направленою на реінтеграцію тимчасово непідконтрольних територій та допомогою внутрішньо переміщеним особам.

«Міністерству необхідно надати більше повноважень для того, щоб мати більше впливу на рішення, оскільки існують підзаконні акти ухвалені КМУ без погодження МТОТ і деякі акти, які регулюють права людей, вже направлені на розгляд до ВРУ. На мою думку, МТОТ треба допомагати. Також, заявляю, що ні я, ні жоден з членів парламентського Комітету з питань прав люди не підтримав проект щодо звільнення Міністра В. Черниша, навпаки – висловлюємо йому свою підтримку», – сказав пан Немиря.

Позначки:,