27 Липня 2018

30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми

У 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН проголошено  30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Головною метою такого рішення  є підвищення рівня поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми,  привернення уваги до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення громадян активно допомагати і протидіяти таким злочинам.

Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини, що особливо актуально в умовах економічної кризи, збройного конфлікту та окупації півострова Крим і частини Донецької та Луганської областей.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) бере участь у діяльності робочої групи з питань удосконалення нормативно-правових актів у сфері торгівлі людьми при Мінсоцполітики, до складу якої також входять представники ОБСЄ в Україні, Спеціальна Моніторингова Місія та інші.

На порядку денному робочої групи особливо гостро стоїть питання експлуатації громадян України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей в місцях позбавлення волі так званих ОРДЛО.

Також напрацьовано ряд інформаційних матеріалів у сфері протидії людьми: створено інформаційні відеоролики соціальної реклами, секторами МТОТ у Донецькій та Луганській областях розповсюджується важлива інформація в місцях, в яких часто перебувають внутрішньо переміщені особи, 30 липня одночасно у всіх областях України та в місті Києві відбудуться просвітницькі заходи з відкриттям арт-інсталяції «Лабіринт можливостей», покликанням якої є привернення уваги громадян до злочину торгівлі людьми та  демонстрація усіх можливих ризиків потрапляння до тенет торговців людьми.

Закликаємо ЗМІ та медіа долучитися до інформаційної компанії, розповсюджуючи соціальну рекламу, а також до громадян України, які потрапляють особисто або мають інформацію про потрапляння інших громадян України чи іноземних громадян у ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми, негайно інформувати компетентні органи та українські дипломатичні установи.

Соціальні ролики для розповсюдження розміщено на каналі Youtube Мінсоцполітики.

Звертаємо увагу, що в Україні працює Національна “гаряча лінія” із запобігання торгівлі людьми, домашнього насильства та ґендерної дискримінації:

0 800 500 335 (116 123 з мобільного)