30 Серпня 2017

30 серпня – Міжнародний день зниклих безвісти

21245920_349704528801614_456291369_oДержавний секретар Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Сергій Злакоман взяв участь у заходах присвячених Міжнародному дню зниклих безвісти, який відзначається 30 серпня.

Під час відкриття організованої Міжнародним Комітетом Червоного Хреста арт-інсталяції під назвою «Новин немає, але я не вірю…» держсекретар наголосив на особливій актуальності пошуку зниклих безвісти та допомоги їх родинам в Україні в останні три роки у зв’язку з конфліктом на Донбасі.

“З’ясування долі і місцезнаходження осіб, зниклих безвісти на Сході є критично важливим саме зараз, оскільки шанси знайти їх живими тануть з кожним днем. Від імені Міністерства хотів би подякувати Міжнародному Комітету Червоного Хреста за діяльність щодо з’ясування долі та місцезнаходження осіб, зниклих безвісти по обидві сторони лінії зіткнення, а також за надання допомоги родичам цих осіб та постійне привернення уваги до цього болючого для України питання”, – сказав Сергій Злакоман.

В свою чергу, глава делегації МКЧХ в Україні Алан Ешліманн відзначив потребу у відповідній нормативно-правовій базі для дієвої допомоги сім’ям і привітав роботу над ухваленням відповідного закону про зниклих безвісти, яку проводить Міністерство.

“Ми пропонуємо свої послуги всім, хто шукає контакту або новини про родичів, які зникли безвісти, або з якими їх розділили, – пояснив пан Ешліманн. – Разом із місцевими відділеннями Червоного Хреста співробітники МКЧХ активно надають допомогу сім’ям, які розшукують зниклих родичів”.

Відкрита сьогодні арт-інсталяція «Новин немає, але я не вірю…» присвячена людям, які зникли безвісти на понівеченому конфліктом Донбасі, та їхнім сім’ям по всій Україні. Метафоричний лабіринт, помережаний реальними історіями про сім’ї людей, зниклих безвісти по обидві сторони від лінії зіткнення покликаний допомогти відвідувачам зрозуміти біль, психологічний стрес і відчай тих, хто просто хоче знати, що сталося з їхніми близькими.

Побачити інсталяцію можна на Софійській площі в Києві до 10 вересня 2017 року.

_-g8632K7e-ZC5TVaeduag-article