10 Березня 2017

300 дітей – мешканців зони проведення АТО зможуть оздоровитися у Хорватії цього літа

Міністр Вадим Черниш під час робочого візиту до Республіки Хорватія обговорив можливість організації відпочинку та оздоровлення в профільних закладах Хорватії трьохсот дітей, які проживають в районах Донецької та Луганської областей, наближених до лінії зіткнення.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш обговорив з заступником  Міністра з питань демографії, сім’ї, молоді та соціальної політики Республіки Хорватія Марією Плетікоса організацію поїздки для дітей із зони АТО до оздоровчих закладів Хорватії влітку 2017 року. За результатами зустрічі досягнуті домовленості про співпрацю, наслідком чого стане реалізація даного проекту.

17203621_10206537649559100_491528858_n

Планується, що під час перебування у Хорватії дітей супроводжуватимуть психологи та психіатри з зони АТО, які здійснюватимуть нагляд та лікування захворювань, пов’язаних з посттравматичним синдромом. Для цього передбачено приїзд до Хорватії двох груп, які складатимуться з 16 українських лікарів кожна.

В ході візиту Вадим Черниш також зустрівся з Першим заступником глави Міністерства закордонних і європейських справ Республіки Хорватія МЗС, головою міжвідомчої комісії з питань надання допомоги Україні Здравкою Бушич, з колишнім заступником внутрішніх справ Йошко Моричем та з колишньою заступницею Голови адміністрації Президента Республіки Хорватія, колишнім Міністром юстиції Весною Шкаре Ожболт, яка має досвід в проведенні мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій в 1996 – 1998 роках. З колишнім Віце-прем’єр-міністром  Джурджою Адлешич Вадим Черниш обговорив організацію справи гуманітарного розмінування.

Візит Міністра до Республіки Хорватія ініційовано Посольством України в Хорватії.