6 Грудня 2016

8 грудня з 11.00 до 17.00 у приміщенні НКММК «Мистецький арсенал» відбудеться міжнародна конференція «Шлях до миру: людський вимір»

8 грудня з 11.00 до 17.00 у приміщенні НКММК «Мистецький арсенал» відбудеться міжнародна конференція «Шлях до миру: людський вимір», яку організовує Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, а також НКММК «Мистецький арсенал».

Захід присвячено обговоренню міжнародних практик та можливостей для України у відновленні миру невійськовими засобами, зокрема, за допомогою соціального діалогу, культури, освіти та ЗМІ. Очікується більше 200 українських та іноземних учасників заходу, серед яких – представники органів влади, міжнародних організацій та дипкорпусу, експерти з розбудови миру, представники неурядових організацій, діячі культури та освіти, представники мас-медіа, тощо.

Серед інших спікерів, у роботі конференції візьмуть участь запрошені іноземні експерти:

·         Анна Гесс Саргсян (Anna Hess Sargsyan) — старший координатор програм Центру досліджень безпеки Швейцарської вищої технічної школи Цюріха. Анна має значний професійний досвід у врегулюванні конфліктів та забезпеченні інклюзивності мирного процесу, особливо на Південному Кавказі та в інших країнах-членах ОБСЄ;

·         Анне Аллінг (Anne Alling) — датський журналіст-фрілансер, яка спеціалізується на репортажах з «гарячих точок» Близького Сходу, зокрема Лівії, Палестини та Іраку. Анне має великий досвід у висвітленні гуманітарних наслідків бойових дій, наприклад, масового переміщення людей внаслідок вторгнення бойовиків ІДІЛ в Ірак. Вона також є співзасновником проекту The War Zone Freelance Exhibition, присвяченого роботі журналістів-фрілансерів у зонах збройних конфліктів.

«Це перша в Україні дискусія високого рівня на тему технологій розбудови миру та дивідендів від миру для суспільства та держави. Напевно, вона мала відбутися ще 2 роки тому, тому дуже важливо не зволікати з таким діалогом, залучаючи до нього більше людей – і в Києві, і на місцях. Конфлікти в інших точках світу засвідчили вирішальну роль журналістів, освітян, культурних діячів та пересічних громадян у врегулюванні та постконфліктному відновленні. На часі під цим кутом зору подивитися і на ситуацію в Україні», – заявив Вадим Черниш, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Конференція є частиною ширшої ініціативи — виставкового проекту «Як тебе звати?», присвяченого соціальній інтеграції сімей переселенців та їхніх дітей. Виставка є спільною ініціативою Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), FILM.UA, StarLightMedia, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та НКММК «Мистецький арсенал». Проект з 10 по 25 грудня об’єднає в «Мистецькому арсеналі» мультимедійну виставку, публічні лекції, мистецькі вистави, показ фільмів та інші заходи.

Інформація для ЗМІ: для реєстрації на конференцію, а також за додатковою інформацією прохання звертатися за телефоном (097) 38 97 943 або на електронну пошту: press@mtot.gov.ua