1 Червня 2018

Бойовики відкривають вогонь на ураження по мирним мешканцям, які намагаються покинути район “Чигарі”

З міркувань безпеки заборонено пересування будь-яких приватних автотранспортних засобів, які залишаються в селищі Південне, район “Чигарі”, що неподалік м. Горлівка, Донецької обл.

Таке рішення Штабу об’єднаних сил пов’язане з тим, що всі місцеві дороги знаходяться в зоні прямого ураження зі стрілецької зброї з боку незаконних збройних формувань окупаційної адміністрації РФ, які в разі фіксації переміщень відкривають вогонь.

В результаті таких дій, з семи автотранспортних засобів, які залишалися в районі «Чигарі» станом на початок тижня, за останні дві доби два згоріли.  Такі дії з боку незаконних збройних формувань окупаційної адміністрації РФ по відношенню до цивільного населення  є кричущим порушенням норм міжнародного гуманітарного права.

За даними Сектору МТОТ в Донецькій області, у  населеному пункті залишається майже 70 мирних мешканців, з них четверо дітей віком від 10 до 16 років. ЗСУ допомагають жителям району «Чигарі» вивозити особисті речі та надають необхідну гуманітарну допомогу. Проводити примусову евакуацію громадян наразі не планується. Ведеться робота щодо виявлення нагальних гуманітарних потреб мешканців, з’ясовується, хто з них готовий виїхати та яка допомога їм потрібна.

Внаслідок обстрілів в населеному пункті відсутнє електрозабезпечення, водопостачання поки не припинено. За інформацією командування ЗСУ, найближчим часом населений пункт буде забезпечений необхідною кількістю генераторів та пальним для них.

Для відновлення інфраструктури, безпечного переміщення людей, вивозу особистих речей та евакуації приватного автотранспорту необхідний режим припинення вогню терміном не менше тижня. Водночас, бойовиками здійснюються постійні прицільні обстріли житлових будинків з метою їх підпалу, через що багато житлових будинків в селищі зруйновано до фундаментів.

З огляду на це, у ВЦА м. Торецьк заявили про готовність прийняти усіх мешканців району «Чигарі» та  забезпечити тимчасовим житлом  на території школи-інтернату, в якій на сьогодні немає дітей, а ле є житловий корпус, електрозабезпечення, гаряче/холодне  водопостачання, харчовий блок.