4 Серпня 2017

Будь-яка країна світу, яка себе поважає, не може собі дозволити відмовитися від території та громадян, – В. Черниш

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в інтерв’ю виданню «Цензор.НЕТ» зазначив, що Україна за жодних умов не може відмовлятися від територій та своїх громадян.
640x409
 
Вага політичних дивідендів, які сьогодні може приносити теза про необхідність відмовитися від непідконтрольної частини Донбасу деяким партіям, не має переважати державний інтерес та стратегічні цілі розвитку країни, – переконаний Вадим Черниш.  
«Будь-яка країна світу, яка себе поважає, не може собі дозволити відмовитися від території та громадянХоч би від однієї людини. Навіть юридично це неправильно. Що вже говорити про світоглядні речі?! Патріот – це той, хто дбає про територію, суверенітет і громадян. Якщо хтось дбає не про долю держави та її стратегічний розвиток, а про вибори і виборця, можливо, це є основний мотив таких заяв. Ці люди думають на дуже невеликий період і не розуміють, що країна повинна існувати і без тебе також – коли ти вже не при владі. Ти маєш закладати такі речі, які б потім слугували Україні.», – сказав в інтерв’ю Міністр
Органи державної влади повинні злагоджено працювати для упередження ризиків дестабілізації країни. Адже над розхитуванням ситуації в областях, які межують з Донецькою та Луганською областями, а також в інших регіонах, потужно працює Російська Федерація.

«Ми намагаємося звернути увагу не тільки суспільства, а перш за все, фахівців, залучити найкращий досвід інших країн, щоб визначити гібридні загрози. Це не просто популярне слово, це загрози вневійськовому полі. Тут мають працювати всі державні органи, яківідповідають, в тому числі, за релігійну ситуацію, культуру, попередження конфліктів. Тому що агентурні мережі та політичні рухи, які залежать від Росії, працюють злагоджено: ми деколи й не розуміємо, що йдеться про пов’язані між собою дії, аби завдати Україні поразки. Що ми робимо? В Указі Президента по співпраці із НАТО ми визначені як орган, який працює над системою так званого раннього попередження та раннього реагування на конфлікти. За нашим задумом, вона має бути надзвичайно потужною, що дозволить за рахунок автоматизованих і польових офісів, або вже існуючих органів, виявляти на ранніх стадіях проблеми та загрози, які можуть використовуватися нашим противником», – повідомив Вадим Черниш.

Сьогодні вчені Манчестерського та Цюрихського університетів працюють із Київським політехнічним інститутом для підготовки фахівців, які знатимуть, що робити, коли ми повернемо окуповані та непідконтрольні території, – додав Міністр. – Ми готуємо людей, які будуть розуміти, як працювати із місцевим населенням після повернення громадян в конституційне поле України.

Магістерська програма «Врегулювання конфліктів та медіація», відкрита цього року в КПІ, стосується безпекової складової, розбудови миру, а також медіації. Фахівці в цій царині необхідні в кожній країні, яка зазнала руйнівних наслідків конфлікту.