19 Липня 2017

Будь-яка потужна держава бореться навіть за свого єдиного громадянина, де б він не опинився, – В. Черниш

Політика держави стосовно Донбасу та Криму: Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш відповів на запитання Українського радіо.

19990482_786380888202784_9211523210616227834_n

В яких напрямках, окрім військового, РФ намагається дестабілізувати Україну, що таке деокупація і чому цей термін сьогодні межує з маніпуляцією, як працюють Мінські угоди, кому вигідний будь-який конфлікт, чого насправді домоглися ті, хто ініціював так звану «блокаду» східних регіонів, чому на міжнародному рівні слід ставити питання не просто про незаконність анексії Криму, а переходити до того, як саме РФ має повертати Україні півострів, які є критичні інфраструктурні та екологічні проблеми в Луганській та Донецькій областях, як працюватиме Цільовий фонд багатьох партнерів, що таке зміцнення громад і реінтеграція мешканців непідконтрольних територій, які кошти передбачені в бюджеті на програми з відновлення Донбасу – про все це Вадим Черниш говорив під час програми «Тема: Країна» на Українському радіо. 

 До вашої уваги декілька цитат.

Де «закінчуються» громадяни України і хто розділяє країну

«Стратегія Росії спрямована на те, аби завоювати прихильність місцевого населення і через таку прихильність критикувати українську владу та сіяти розбрат. Деякі українські політики своїми заявами, на жаль, підтримують цю стратегію РФ. Адже багато хто з них дозволяє собі робити заяви політичного змісту для нібито «свого» виборця: на заході, або в центрі України. Але якщо ми бачимо не державу, а своїх виборців, ми свідомо, або не свідомо підіграємо російським політикам у їхньому прагненні нас розділити, протиставляти одну частину країни іншій. А це заяви на кшталт: люди на сході нам не потрібні, слід відрізати їх , деякі з політиків вже «договорилися», що в Донецькій та Луганській областях не залишилося носіїв українського суверенітету. Так можна дійти до абсурду! Будь-яка потужна держава навіть за свого єдиного громадянина, де б він не опинився, бореться. А ми говоримо про сотні, десятки тисяч, мільйони людей. Так, частина з них – злочинці, але я переконаний, коли ми отримаємо контроль над територіями, вони опиняться в Росії.»

Не блокада, а танці на кістках

«Вимогою так званої блокади був обмін полоненими. Що ми зараз бачимо? Це питання, як і раніше, розглядається в рамках Мінська. Натомість, Уряд змушений був «заморозити» рух промислових товарів через лінію зіткнення – товари йшли від одних виробничих потужностей до інших, адже це українські підприємства! Торгівля на крові, – як казали, – ні, ми бачимо тепер, що це танці на кістках української промисловості»

Мешканці непідконтрольних територій:

«Опитування міжнародних організацій засвідчують, що на непідконтрольних територіях більшість людей підтримують ідею повернення цих територій під юрисдикцію України.»

Переміщення товарів через лінію зіткнення:

«МТОТ виступає за спрощену процедуру перевезення товарів для власного споживання осіб, які перетинають лінію зіткнення. Слід покращити роботу логістичних центрів, адже легальних рух товарів в невеликій кількості автоматично робить невигідною так звану «контрабанду», ускладнює нелегальне переміщення товарів. Не секрет, що в кожному конфлікті є групи людей, які збагачуються на ньому та роблять кар’єру. І тут варто дивитися, хто протидіє прозорості, спрощеним правилам, полегшенню процедур для населення.»

Повністю програму можна послухати за посиланням: http://nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=1705443