26 Грудня 2017

Чаплинська і Чонгарська вежі: розпочата нова фаза розвитку українського мовлення на Крим

26.12.2017 Чістіков (1)

В грудні на Херсонщині відбулися ряд заходів, спрямованих на розбудову інформаційної безпеки півдня України за участю завідувача Сектору у Херсонській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Дениса Чистікова.

Зокрема, з модернізацією Чаплинської трансляційної вежі розпочата нова фаза розвитку українського мовлення на півдні Херсонщини та на території Криму.

Сигнал з Чаплинської вежі охоплюватиме Чаплинський, Каланчацький райони Херсонської області та Красноперекопський район АР Крим.

Загалом у 2018 році заплановано збільшення висоти державної вежі в Чаплинці Херсонської області з 92 до 133 метрів, створення додаткового цифрового мультиплексу з метою організації потужного мовлення перших п’яти українських телеканалів в напрямку Армянська і Красноперекопська, організувати аналогове мовлення двох українських телеканалів та до семи українських радіостанцій у напрямку Криму.

Таким чином, українське мовлення на територію Криму у 2018 році буде здійснюватися вже з двох веж – Чонгарської і Чаплинської.

Під час прес-брифінгу учасники заходів відповіли на запитання журналістів та громадськості щодо процесу поширення українського мовлення на Крим і східні регіони України та стосовно ухвалення Верховною Радою України проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення АТО і прикордонних районах України. Законодавчий акт покликаний дозволити застосовування практики тимчасових дозволів у Луганській, Донецькій, Херсонській областях і на території АР Крим.

«Зосередження зусиль на Чаплинці не означає, що Чонгар відійшов на друге місце. Навпаки, мовлення на Крим з Чонгару буде планово розвиватися у 2018 році. Водночас з модернізацією Чаплинської вежі на півдні Херсонщини ми плануємо в найближчі півроку значне збільшення кількісті українських цифрових телеканалів та радіостанцій, мовлення яких спрямоване на Крим, і яке буде здійснюватися шляхом надання Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення дозволів на тимчасове мовлення», – зазначив член Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський

25398708_1602503509809354_2650154757519698004_n (1)

Окрім того завідувач Сектору у Херсонській області МТОТ Денис Чистіков взяв участь у презентації річного звіту Першого заступника голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександра Хуго і спостерігачів місії. Здебільшого мова йшла про ситуацію у Східних областях України, зокрема про виконання мовних квот місцевими та регіональними радіостанціями Херсонщини.

«Мовні квоти виконуються: 71% ефіру херсонського радіо йде українською мовою, що на 21% перевищує квоту. Однак варто зазначити, що Херсонщина займає передостаннє місце в рейтингу областей за обсягом української мови в ефірі, випередивши тільки Донецьку область», – повідомив  Денис Чистіков