8 Червня 2017

Чотири області отримають від Світового банку грант на реалізацію проектів з подолання наслідків конфлікту

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України долучено до реалізації гранту Світового банку «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей».

Міністерство виступає організатором відбору субпроектів на території Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Миколаївської областей. Всього на території цих областей буде відібрано 8-12 субпроектів. Фінансова підтримка кожного за рахунок гранту складатиме від 100 тис. до 400 тис. доларів США.

 На першому етапі реалізації гранту голови міських рад та голови об’єднаних територіальних громад повідомляли Міністерству про свою зацікавленість у відборі  таких субпроектів.

Субпроекти, які пропонуватимуться в рамках конкурсного відбору повинні бути спрямовані на:

–          посилення соціальної згуртованості громади;

–          створення джерел отримання доходів;

–          охорони здоров’я та психологічної підтримки.

Основними реципієнтами можуть бути внутрішньо переміщенні особи, демобілізовані учасники антитерористичної операції на сході України та/або населення приймаючих громад.

Повідомлення про зацікавленість щодо участі у гранті від міських рад та територіальних громад подавались Міністерству до 01 червня 2017 року. Зацікавленість висловили 46 міст та об’єднаних територіальних громад, було подано 108 передпроектних пропозицій, які потенційно можуть бути подані у якості заявок.

Наступним етапом буде проведення Міністерством консультацій з потенційними учасниками відбору стосовно підготовки субпроектних пропозицій, порядку реалізації відібраних субпроектів, тощо. Доповідачами у такому заході будуть представники Міністерства та Світового Банку.

Проведення зазначених консультацій заплановано на 21 червня 2017 року, захід пройде в приміщенні Дніпропетровської обласної адміністрації.

Про початок прийому заявок на конкурсний відбір буде оголошено додатково. Проект реалізовується за підтримки та сприяння Світового Банку.