18 Лютого 2017

Число дітей, які потребують допомоги, за останній рік зросло майже удвічі, – ЮНІСЕФ

Дитячий фонд Організації Об’єднаних Націй ЮНІСЕФ представив у Києві план дій в Україні на поточний рік.

Конфлікт, що з різною інтенсивністю триває у східній Україні, призвів до того, що 1 мільйон дітей потребують сьогодні невідкладної гуманітарної допомоги – а це майже удвічі більше, ніж минулого року, – про це повідомили представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) під час зустрічі у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

«Протягом останніх трьох років діти на сході України живуть у постійному страху через непередбачувані бойові дії. Їхні школи були зруйновані, вони були змушені залишити свої домівки, і втратили доступ до таких базових благ, як тепло і вода. Після трьох жахливих років діти у східній Україні терміново потребують тривалого миру, щоб їхні страждання припинилися», – заявила голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс .

У свою чергу, начальник Управління з питань внутрішньо переміщених осіб та гуманітарного співробітництва Міністерства Тетяна Ковальова відзначила значний внесок ЮНІСЕФ у нормалізації життя громадян України в зоні конфлікту на сході країни.

«Як показало нещодавнє загострення конфлікту в Авдіївці, можливості ЮНІСЕФ щодо забезпечення доступу населення до чистої питної води шляхом надання хімічних препаратів для очищення води, сприяння відновленню критичної інфраструктури, налагодження альтернативних джерел водопостачання та надання санітарно-гігієнічних товарів є надзвичайно вагомим внеском для задоволення першочергових потреб та підтримки життєдіяльності постраждалого населення», – зазначила Тетяна Ковальова.

Вона також рлвідомила, що загальна стратегія співпраці Міністерства та ЮНІСЕФ залишатиметеся незмінною і спиратиметься на координацію зусиль для задоволення гуманітарних потреб та сприяння ранній відбудові та відновленню сходу країни.

За інформацією  Дитячого фонду,  ЮНІСЕФ намагається зібрати 31,3 млн. дол., аби продовжувати надавати підтримку у сфері охорони здоров’я, харчування, освіти, санітарії та гігієни, забезпечувати доступ до чистої питної води та захисту для всіх дітей і сімей, які постраждали внаслідок конфлікту. Станом на 17.02. 2017 було отримано приблизно 10% від необхідної суми.

Довідково:

У 2016 році ЮНІСЕФ:

Надав психосоціальну підтримку 207 тисячам дітей та осіб, які доглядають за дітьми;

Охопив 500 тисяч дітей та їхніх сімей навчанням з питань мінної небезпеки;

Забезпечив теплий одяг 10 тисячам дітей і сімей з низьким рівнем доходу, які проживають у населених пунктах поблизу лінії конфлікту;

Надав чисту питну воду та забезпечив доступ до життєво-важливої санітарно-гігієнічної інфраструктури для 2,5 мільйонів осіб;

Провів роботи з відбудови 50 шкіл та надав навчальні матеріали 150 тисячам дітей;

Підтримав безпечне народження приблизно 29 тисяч малюків шляхом надання акушерських наборів.