20 Грудня 2017

Діалогу з бойовиками бути не може, – Вадим Черниш

Вихід Росії з СЦКК спрямований на примус України до діалогу з бойовиками - Черниш

Вихід російської сторони зі Спільного центру з координації та контролю (СЦКК) ставить під загрозу діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та має на меті примусити Україну до діалогу з представниками бойовиків, чого бути не може. Про це зазначив Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в коментарі Інформаційному агенству “Інтерфакс-Україна” (http://ua.interfax.com.ua/news/political/471235.html)

За його словами, заяви про обмеження і погане поводження з російськими військовими в СЦКК були підготовкою до блокування роботи цього органу.

“Ми вже давно спостерігаємо, що РФ говорить про те, що їй незручний формат СЦКК, причому називаються різні причини: то погано ставляться до їхніх військовослужбовців, то їх обмежують. Це ми спостерігаємо з літа. Якщо на всі дії разом подивитися, це явно вказує на те, що Росія хоче зробити все можливе навіть на такому рівні, щоб навіть не видаватися стороною конфлікту і змусити нас йти шляхом діалогу з незрозумілими людьми, які цієї ж Росією в окремих районах Донецької і Луганської областей  поставлені. Наявність російських офіцерів в СЦКК гарантувала, зокрема, і безпеку для персоналу місії ОБСЄ “, – сказав Міністр.

Він зазначив, що Мінські угоди не передбачають створення СЦКК і тепер РФ може заявити, що, оскільки її спостерігачі-представники відсутні на Донбасі, то міжнародному співтовариству необхідно напрацювати угоду і формат, щоб РФ все ж була присутня в зоні конфлікту у вигляді спостерігачів або миротворців, при цьому в такій угоді вказати, що РФ стороною конфлікту не є.

За словами ВадимаЧерниша, виконання місією ОБСЄ свого мандата з моніторингу забезпечувалося гарантіями безпеки, отриманими в СЦКК.

Міністр також зазначив, що відповідальні органи зараз працюють над спільною позицією і реакцією на цю ситуацію.