13 Червня 2016

Відбулось засідання «Круглого столу» на тему: «Окуповані території: захист прав людини та перспективи реінтеграції»

DSC_078213 червня відбулось засідання «Круглого столу» на тему: «Окуповані території: захист прав людини та перспективи реінтеграції», що пройшов за ініціативи Міжнародного Фонду “Відродження” та за підтримки Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Під час засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зазначила, що вона категорично проти заяв і розмов про відрізання Донбасу. Окрім цього, Ірина Геращенко піднімала питання порушення прав людини: «Очевидно, що питання порушення прав людини в Криму і на окупованому Донбасі повинно отримати різку реакцію світу. Неприпустимо, коли в доповіді Генсека РЄ Т. Янгланда немає жодного слова про порушення прав кримських татар і українців в Криму і на Донбасі, про вбивства і арешти, про заручників і тиск на людей». Перший заступник Голови Верховної Ради України зазначила, що очікує від Уряду спільно з ВР напрацьованої програми щодо реінтеграції переселенців.

Сьогодні, під час обговорення також підіймалися питання гуманітарного виміру державної політики щодо тимчасово окупованих територій, прав громадян України, що проживають на непідконтрольних Уряду України територіях, обліку, реєстрації, соціального забезпечення, свободи пересування внутрішньо переміщених осіб. Також піднімалися питання звільнення осіб, що утримуються на окупованих територіях.

«Хочу зазначити, що створення Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб це не панацея від усіх проблем, – зауважив Юсуф Куркчі. – Про стратегію реінтеграції говорили два роки, з початку подій на півдні та на сході країни. Єдиний вихід – брати до уваги світовий досвід і працювати самостійно» – про це заявив Перший заступник Міністра Юсуф Куркчі.

DSC_0858В обговореннях також взяли участь заступник Міністра юстиції Сергій Петухов, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, народні депутати України, представники Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України, міжнародні експерти, міжнародні та громадські організації.

Позначки:,