18 Січня 2018

Для відновлення мобільного зв’язку Vodafone в ОРДЛО проводяться ремонтні роботи

Причини відсутності мобільного зв’язку та стан функціонування комплексу технічних засобів телекомунікацій і споруд зв’язку ПрАТ «ВФ Україна» (Vodafone) на території ОРДЛО.

Як відомо, відсутність мобільного зв’язку на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, за інформацією керівництва Vodafone, була спричинена пошкодженням телекомунікаційних мереж в районі н.п. Оленівка, Донецької області (НКТ) та біля м. Щастя, Луганської області (НКТ). За інформацією центрального офісу СММ ОБСЄ, спеціальна моніторингова місія була готова сприяти проведенню аварійно-відновлювальних робіт на означених територіях, втім заявки від Vodafone 15.01.2018 ще не надходило. Цього ж дня за координацією МТОТ, представники СММ ОБСЄ зв’язались із Спільним центром з координації та контролю (СЦКК) та пришвидшили надходження необхідної заявки.

17.01.2018 р. за інформацією СЦКК біля м. Щастя, Луганської області було розпочато роботи з відновлення мереж мобільного зв’язку на території окремих районів луганської області (ОРЛО). Гарантій безпеки на виконання ремонтно-відновлювальних робіт на території окремих районів Донецької області (ОРДО) від представників незаконних збройних формувань отримано не було. Це питання опрацьовується представниками офісу СММ ОБСЄ. 18.01.2018. виконання ремонтних робіт біля м. Щастя було продовжено.

Під час засідання Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин 17 січня розглядалося питання неправомірних дій оператора мобільного зв’язку Vodafone стосовно громадян, які проживають на тимчасово непідконтрольній українській владі території Донецької та Луганської областей. Представники компанії запевнили, що після відновлення мереж мешканці непідконтрольних територій зможуть користуватися зв’язком Vodafone. При цьому спеціальних тарифів для них не буде, а витрати, які несуть сьогодні користувачі мережі, компанія обіцяє відшкодувати, зробивши перерахунок (Довідквово: мережею Vodafone на території ОРДЛО користуються майже 2 мільйони абонентів)

МТОТ вважає, що відсутність гарантій безпеки з боку незаконних збройних формувань, які контролює РФ, для здійснення ремонтно-відновлювальних робіт мережі Vodafone є ще одним підтвердженням спланованих дій Російської Федерації. РФ намагається підкреслити власну значимість в роботі СЦКК і переслідує декілька цілей. По-перше, РФ прагне змусити Україну вести переговори щодо гарантій безпеки для ремонтних бригад вздовж лінії зіткнення  з незаконними збройними формуваннями, надавши таким чином їм правосуб’єктності. По-друге, РФ  здійснює безліч кроків для припинення зв’язків з громадянами України на тимчасово непідконтрольних територіях. Тоді як Уряд України робить усе можливе, аби такі зв’язки збереглися і зміцнювалися. Крім того, є і економічна складова, адже за чотири дні відсутності мережі Vodafone в ОРДЛО продаж карток місцевого оператора зв’язку зріс на 20%.