29 Вересня 2017

До Києва прибули фахівці з вирішення конфліктів аби поділитися досвідом врегулювання в Північній Ірландії

В рамках обміну міжнародним досвідом в питаннях врегулювання конфліктів у Міністерстві відбулася зустріч з міжнародними експертами з вирішення конфліктів та постконфліктного врегулювання за участі Міністра Вадима Черниша та експертів неурядової організації Saferworld Гарі Уайта та Крейга Оліфанта. Зустріч відбулася в рамках співробітництва з посольством Великої Британії.

DSC_0642

Гарі Уайт займав посаду помічника керівника поліції Північної Ірландії в період підписання Белфастської угоди, яка поклала край Північноірландському конфлікту, і відповідав за налагодження роботи поліції в регіоні в цей період.

DSC_0634

Експерти поділилися своїм досвідом постконфліктного врегулювання в Північній Ірландії, зокрема, щодо налагодження роботи поліції в умовах низького рівня довіри місцевого населення до представників центральної влади.

“Маю сказати, що наші перші кроки з встановлення довіри з місцевими громадами були не дуже вдалими. Але, головними питанням тут стали переговори і комунікація. І це потрібно починати робити ще під час активної фази конфлікту, не дивлячись на те, що це вважається інструментом постконфліктного врегулювання”, – відзначив Крейг Оліфант.

В свою чергу, Гарі Уайт поділився практичним досвідом своєї роботи. Зокрема, щодо встановлення довіри між поліцейськими та місцевим населенням. При цьому він наголосив, що політичною базою, яка зробила можливим примирення і порозуміння, стала політична угода між урядами Великої Британії та Ірландії і яка була затвердження під час загальноірландського референдуму.

Також, Гарі Уайт та Крейг Оліфант взяли участь в засіданні широко “круглого столу” на тему: «Перші кроки у становленні миру. Формування мирних процесів на Сході України. Міжнародний досвід» організованого за підтримки Міністерства та комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин для  народних депутатів України. До участі в заході також були запрошені представники оргaнів державної влади, наукового середовища, громадських та мiжнародних органiзацiй для обговорення проблем участі суспільства у формуванні мирних процесів, концепції вирішення конфлікту на Сході України із залученням  міжнародного досвіду врегулювання конфліктів, досвіду мирних процесів в Північній Ірландії; факторів, які формують взаємодію влади з місцевими громадами; усунення першопричини насилля та трансформацію конфліктів, які торкаються людей; досвіду та ролі Мінського переговорного процесу в становленні миру на Донбасі.

Нагадаємо, Міністерство систематично вивчає міжнародний досвід подолання конфліктів. Ця діяльність ведеться в рамках плану Уряду з реінтеграції окремих районів Донецької та Луганської областей.

Зокрема, налагоджені постійні контакти з фахівцями так колишніми високопосадовцями – безпосередніми учасниками процесів врегулювання з Хорватії, Грузії, Молдови та інших країн. За час роботи Міністерства були організовані аналогічні візити:

  • екс-Міністра юстиції Республіки Хорватія та політичного координатора мирної реінтеграції територій Республіки Хорватія у 90-х роках XX століття Весни Шкаре-Ожболт;
  • колишнього заступника Міністра внутрішніх справ Республіки Хорватія Йошко Морича;
  • колишнього Голови Урядового комітету Республіки Хорватія з питань переміщених осіб та біженців Ловре Пейковича;
  • колишнього заступника Міністра зовнішніх справ та європейської інтеграції Молдови Андрія Попова;
  • екс-Міністра з питань примирення та громадянського рівноправ’я Грузії Паати Закареішвілі;
  • колишнього Прем’єр-мінстра Ірландії Берті Ахерна.

До участі у всіх цих заходах також були залучені представники центральних органів влади, неурядових організацій та наукових установ.