28 Листопада 2017

Додаткові можливості для започаткування власного бізнесу отримають внутрішньо переміщені особи та ветерани АТО, які проживають у Нововодолазькій ОТГ

Додаткові можливості для започаткування власного бізнесу отримають внутрішньо переміщені особи та ветерани АТО, які проживають у Нововодолазькій об’єднаній територіальній громаді Харківської області.

В рамках реалізації Гранту від Світового Банку Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України здійснило відбір десяти пілотних проектів спрямованих на підтримку ВПО та ветеранів АТО і членів їх сімей.

Одним із таких пілотних проектів є проект Нововодолазької об’єднаної територіальної громади в ході впровадження якого буде запущено роботу Центру розвитку підприємницьких ініціатив ВПО та ветеранів АТО «Новий відлік».

У даному Центрі будуть проводитися:

  • навчання для започаткування, поновлення та/або розвитку власного бізнесу з подальшим проведенням конкурсу бізнес-планів;
  • заходи з профорієнтації близько 80 людей з метою подальшого працевлаштування;
  • ярмарки вакансій за участі працедавців для розширення можливостей для учасників проекту.

Автори проекту очікують, що в результаті впровадження зазначеного проекту буде створено сприятливе середовище для розвитку бізнесу та налагодження діалогу й досягнення взаєморозуміння у місцевій громаді шляхом:

  • забезпечення стабільних доходів та/або збільшення доходів для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів АТО та членів їх сімей;
  • підвищення рівня довіри до ВПО та ветеранів АТО з боку місцевих мешканців;
  • підвищення рівня соціальної інтеграції нових мешканців у місцеву громаду;
  • розвитку регіону за рахунок створення нових робочих місць;
  • збільшення кількості суб’єктів малого бізнесу;
  • підвищення рівня занятості населення; збільшення надходжень у місцевий бюджет;
  • створення мережі підприємців, ВПО та ветеранів АТО у формі об’єднання підприємців, що приймають активну участь у діалозі з місцевою владою та реалізації місцевої програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва.

З метою обговорення деталей подальшого процесу реалізації та підготовки відповідних документів с. Нова Водолага з офіційним візитом відвідали координатор субпроектів Зураб Маісурадзе та спеціаліст з контролю і оцінки Олександр Жиганов, де зустрілися з керівництвом селищної ради, зокрема, з селищним головою Єсіним Олександром Сергійовичем, а також з іншими представниками місцевої команди з впровадження проекту.

«Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України фінансуватиме зазначений проект, тому ще до початку його впровадження необхідно було побачити приміщення, ознайомитися із наявною матеріальною базою, узгодити подальші спільні дії. Приємно було дізнатися, що місцева влада реально співпрацює з громадськістю: до підготовки проекту і його реалізації залучені Громадська організація «Нововодолазька спілка ветеранів АТО», Харківська обласна громадська організація «Асоціація приватних роботодавців» та Громадська спілка «Харківська агенція міського економічного розвитку». – Зазначив координатор субпроектів Зураб Маісурадзе.

001
002 (1)
003
DSC_3324
DSC_3325