17 Липня 2017

Дослідження громадської думки важливі, бо ми повинні знати запити суспільства – Г. Тука

17 липня заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених  осіб України Георгій Тука взяв участь у презентації дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова на тему «Громадська думка стосовно непідконтрольного Донбасу: що змінилось?».

«Дякую за чудовий матеріал. З великою повагою вивчаю подібні дослідження, адже для представників влади, які займаються розробкою державної політики, дуже важливо знати, що відбувається в суспільстві», – зазначив Георгій Тука.

Він також повідомив, що в Україні необхідно проводити просвітницьку роботу з основ міжнародного права, оскільки під час вирішення питань державного рівня люди не повинні керуватись емоціями, а виключно термінами права.

 «Всі регіони об’єдналися в пункті необхідності посилити контроль за розподілом виплат внутрішньо переміщеним особам. Однозначний запит від громадськості – необхідно боротись з корупцією. Є спільне розуміння – необхідність надання освіти в Україні для студентів з непідконтрольних територій. Це питання Міносвіти спільно з Міністерством тимчасово окупованих територій в цьому році вирішили. Дослідження показує, що чим далі від сходу, тим настрої громадян радикальніші. Але прихильність до військового вирішення питань зазвичай характерна для людей, які ніколи не були на сході. «Нуль» – це для них просто математичне значення», – відзначив Георгій Тука, аналізуючи результати дослідження.

тука укмц

Фонд «Демократичні ініціативи» повідомляє, що абсолютна більшість населення України (70%), як і рік тому, вважає,  що для досягнення миру на Донбасі можна йти на компроміси. 18% згодні йти на будь-які поступки задля встановлення миру, а понад половину опитаних вважають, що не  усякі компроміси прийнятні.

Найбільш дієвими серед запропонованих  рішень задля встановлення миру на Донбасі населення вважає  міжнародний тиск на Росію, з тим аби вона відмовилась від втручання у конфлікт на Донбасі (38%),  та успішна відбудова нормального життя на підконтрольній території Донбасу (28%).

«Якщо порівняти з минулим роком, то  зменшилась кількість осіб, які вважають, що для встановлення миру потрібно припинити фінансування цих територій (з 20% до 11%), визнати російську мову другою державною (з 11% до 5%) та впровадити федеративний устрій в Україні (з 7,5% до 5%). Всі ці три тези –це наративи російської пропаганди. Кількість людей, які підтримують ці тези зменшились. Це великий прогрес, який свідчить про те, що нам вдалося зменшити рівень російської пропаганди на сприйняття громадянами України ситуації, яка склалася», – додав Георгій Тука.

укмц 2