26 Червня 2018

ДВА ПРАПОРА – ОДНА КРАЇНА

З 2010 року в Україні 26 червня відзначається як День кримськотатарського прапора* – прапора небесного кольору із зображеним на ньому золотим гербом – тамгою. Прапор вперше прийнятий у 1917 році представницьким органом кримськотатарського народу  Курултаєм, який відновив свою роботу лише 74 роки потому ­– 30 червня 1991 року і проголосив свій прапор національним.

Під час довгих років страждання і поневірянь, проведених у вигнанні, кримські татари мужньо зберігали свою самобутність і культуру, а після повернення на рідну землю продемонстрували світові неабияку національну єдність та швидке відродження.

На жаль, історія повторюється: кримськотатарський народ вимушений продовжувати багатовікове протистояння імперським амбіціям Кремля. Російська Федерація, анексувавши Кримський півострів, не лише підтверджує свою окупаційну політику, але й ганебно переслідує українських громадян на окупованих територіях, ув’язнює за політичні погляди, брутально порушує права людини, нехтує всіма міжнародними угодами і домовленостями.

Кримськотатарський прапор – це символ  незламності та відданої боротьби кримських татар за свою свободу. Він вільно і гордо майорить поряд з державним прапором України – і під час радісних свят, і на війні, в яку нас втягнено через збройну і цинічну пропагандистську агресію РФ.

Але саме тому ми і переможемо – тому що в єдності, як і в життєдайних кольорах наших прапорів, зберігається невичерпна сила прагнення до волі та справедливості.

Слава кримськотатарському народу!

Слава Україні!

*Заходи до Дня кримськотатарського прапора 26 червня у Києві:

15:00-18:00  Автопробіг, ТЦ «Космополіт» – Бессарабська площа

18:00 Конкурс дитячого малюнку «Мій Крим», Майдан Незалежності

18:30  Урочиста хода по вул. Хрещатик до Майдану Незалежності

19:00 Мітинг і виступи виконавців, Майдан Незалежності