24 Травня 2018

Дякуємо Естонії за підтримку цивільного населення, яке постраждало від конфлікту на Донбасі, – Вадим Черниш

Президент Естонії Керсті Кальюлайд та Міністр Вадим Черниш у складі урядової делегації  відвідали Донецьку область.
Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко супроводжували Президента Естонії Керсті Кальюлайд під час її візиту в Донецьку область.
Під час зустрічі делегації Командувач ООС ЗСУ України Сергій Наєв поінформував лідера іноземної держави та представників Уряду про поточну ситуацію в Донецькій та Луганській областях та активізацію бойових дій з початку травня. В тому числі, про збільшення обстрілів бойовиками мирних населених пунктів та громадського сектору.
В м. Краматорськ делегація відвідала відремонтований коштом місцевого бюджету та ЄС гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб. В ньому проживатимуть 95 переселенців – інваліди, люди похилого віку, діти. Також планується ремонт ще трьох гуртожитків. ЄС виділив на ці цілі понад 2 млн євро. Оглянули також й інші реконструйовані цивільні об’єкти.
Побувала делегація і на КПВВ «Майорське», яким громадяни України, в тому числі, з Луганської області, користуються найактивніше –  до 9 тисяч перетинів лінії зіткнення щодня. Пані Президент поспілкувалася з людьми, які змушені долати штучний кордон, вимушено створений через агресію Російської Федерації. Наразі,  на виконання рішень Уряду, тривають роботи по модернізації КПВВ як в Донецькій, так і в Луганській областях, кошти на це будуть виділені в тому числі  із обласних бюджетів. Окрім цього в облаштуванніі КПВВ велику допогу надають міжнародні гуманітарні організації.
Також делегація ознайомилася з роботою Центру ГО «Проліска». Це гуманітарна місія, що надає допомогу мирному населенню, яке постраждало внаслідок конфлікту. Зокрема, реалізує проекти, спрямовані на підтримку громад та відновлення інфраструктури в постраждалих від конфлікту населених пунктах. На сьогоднішній день організація працює в понад 500 населених пунктів, розташованих вздовж всієї 457-кілометрової лінії зіткнення.
Вадим Черниш подякував Президенту Естонії пані Кальюлайд і в її особі народу Естонії за підтримку України і допомогу цивільному населенню, яке постраждало внаслідок конфлікту на Донбасі.
«Нагадаю також, що нещодавно в Брюсселі після презентації Плану гуманітарного реагування ЄС додатково виділив 24 млн євро на потреби людей, які постраждали від конфлікту. Уряд України залучає міжнародну допомогу, аби держава дбала не лише про військовий, а й про цивільний компонент конфлікту, аби зменшити страждання мирних людей.», – додав Міністр.