26 Січня 2017

Фахівці Женевського міжнародного центру з питань гуманітарного розмінування провели семінар для співробітників Міністерства

Одним із пріоритетних напрямків роботи Міністерства є  координація провадження протимінної діяльності, спрямованої на зменшення шкоди для цивільного населення від використання вибухонебезпечних предметів. З метою набуття нових знань в цій сфері  МТОТ звернулось до Женевського  міжнародного центру з питань гуманітарного розмінування з проханням провести семінар для співробітників Міністерства.

DSC_072225 січня  за підтримки Уряду Швейцарії  Жан Лука Масполі,  представник Женевського міжнародного центру з питань гуманітарного розмінування, провів навчальний семінар для співробітників Міністерства.

За результатами семінару прес-служба МТОТ публікуватиме серію матеріалів інформаційно-аналітичного характеру.

Женевський міжнародний центр з питань гуманітарного розмінування є міжнародною експертною організацією, заснованою у 1998 році, в якій працює 55 співробітників з 15 країн світу, що робить її унікальним міжнародним центром експертизи з протимінної діяльності.

DSC_0710Під час семінару Жан Лука Масполі розповів присутнім про те, що протимінна діяльність є комплексною і передбачає не тільки безпосереднє розмінування територій, а включає в себе 5 напрямків: спеціальну освіту,  розмінування, розповсюдження інформації серед населення про потенційну небезпеку вибухонебезпечних предметів, допомогу жертвам, що постраждали, а також знищення боєприпасів.

На сьогоднішній день значна територія Донецької та Луганської областей, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту  є потенційно небезпечною зоною.

Проте на карті  мінного забруднення, розробленої міжнародними експертами  щодо України небезпечні заміновані ділянки зображені як такі, що не вивчались.

Landmine-Monitor-2016-web-56