29 Квітня 2018

«Флот – це Крим. Крим – це Україна! – над столицею замайорів прапор Військово-Морських Сил України

IMG_3093

У самому серці столиці на площі Лесі Українки відбулась урочиста церемонія підняття прапору Військово-Морських Сил України, присвячена 100-річчю утворення Українського військово-морського флоту, за участі особового складу та ветеранів Військово-Морських Сил Збройних Сил України (ВМС ЗСУ).

Захід організовано Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України за підтримки Командування ВМС ЗСУ, громадських організацій «Асоціація ветеранів Військово-Морських Сил України», «Асоціація комбатантів України» та «Об’єднані війною. 90-й батальйон».

IMG_2879

У своїй промові до учасників заходу Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України  Юсуф Куркчі згадав сторінки історії утворення Українського Флоту, яка бере початок у 1918 році  коли 29 квітня було урочисто піднято Національний прапор над кораблями Флоту Української Народної Республіки.

Куркчі

«Наш обов’язок , як перед минулими, так і перед прийдешніми поколіннями – зробити усе можливе, щоб прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України знову гордо майорів над усією територією України, а саме в Криму і Севастополі, Донецьку та Луганську», – сказав Юсуф Куркчі.

Юсуф Куркчі запросив всіх присутніх вшанувати пам’ять воїнів, які віддали своє життя за мирне майбутнє України та подякував нашим воїнам, які щодня б’ються з ворогом на Сході нашої держави. А також висловив переконання, що відданість військовому обов’язку та бойовим традиціям допоможе відновити обороноздатність українських військово-морських сил на півострові АР Крим.

IMG_2931

На честь урочистого заходу виступили заступник начальника штабу з питань євроінтеграції ВМС ЗСУ капітан 1-го рангу Андрій Риженко та ветеран ЗСУ, голова ГО «Об’єднані війною. 90-й батальйон», кавалер ордену Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступеню, підполковник запасу Віталій Баранов.

Виступаючі у своїх промовах зазначили, що за 100 років Військово-Морські Сили України пройшли складний шлях становлення й розвитку. Передислоковані у 2014 році з окупованого Криму до Одеси і Миколаєва Військово-Морські Сили заново відродилися та суттєво зміцнили обороноздатність України.

прапор обложка

У заході взяли участь заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука, адмірал військово-морських сил ЗСУ Ігор Кабаненко та старші офіцери флоту, представники управління державної охорони України, Київської обласної державної адміністрації, працівники Міністерства зі своїми родинами, ветерани АТО, представники українських та кримськотатарських громадських організацій.

Незламний і непереможний бойовий дух, мужність і професіоналізм військових моряків, виявлені під час оборони Донбасу, стали прикладом виняткової військової доблесті та честі. Виявляючи мужність, хоробрість, героїзм і витримку, наповнюючи сторінки сучасної історії України, ми впевнені в тому, що наші захисники будуть наповнювати гордістю серця матерів, батьків, дружин і дітей.

IMG_3114