20 Лютого 2017

Г. Тука взяв участь у засіданні ради ректорів ВНЗ, які тимчасово переміщені із зони АТО

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука взяв участь у засіданні ради ректорів вищих навчальних закладів, які тимчасово переміщені із зони проведення АТО.

Під час обговорення труднощів, які виникають у роботі переміщених ВНЗ, заступник Міністра відзначив, що ці установи потребують особливого ставлення з боку держави, з огляду на їхню важливу роль у збереженні цілісності України. Оскільки, за його словами, на Донбасі Україна, окрім іншого, стикнулася і з проблемою вимивання зі східних регіонів найбільш освіченої частини населення.

«Міністерство робить величезну роботу, щоб боротись за тих дітей, які волею долі опинились в якості заручників на неконтрольованих територіях. За кожну дитину, не має значення якого віку, яку нам вдається вирвати з інформаційного пропагандистського оточення варто вклонитися людям, яким вдається це робити», – сказав пан Тука звертаючись до ректорів.

Також, заступник Міністра закликав політиків не спекулювати на темі так званої відмови від Донбасу, начебто, через недостатню патріотичну налаштованість його мешканців.

«В останні два роки переможцями загальноукраїнських шкільних олімпіад з української мови є діти з Луганщини, уродженці Лисичанська і Сєвєродонецька», – заявив Г. Тука та подякував освітянам за їхню роботу в складних умовах.

На важливості підтримки переміщених ВНЗ наголосила і Міністр освіти України Лілія Гриневич.

«Ми розуміємо, що тими 18 переміщеними ВНЗ та науковими установами стоїть доля 50 тисяч родин – людей, які втратили своє місце проживання і повинні адаптуватися в зовсім іншому середовищі, і це є доволі складний і драматичний період. Тому, ми як МОН розуміємо свою співвідповідальність в тому, що ми зобовязані робити кроки назустріч», – сказала вона.