21 Вересня 2017

Г.Тука: “Я дуже сподіваюсь, що до кінця цього року вже буде розпочато державне фінансування програми будівництва житла для ВПО”

Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука взяв участь у круглому столі «Захист прав людини внутрішньо переміщених осіб: пошук сталих рішень стосовно житлових питань».

За підтримки Проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» та Державної спеціалізованої установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», у Києві відбулися обговорення щодо вирішення майнових прав внутрішньо переміщених осіб та їх соціального статусу. Зокрема йшлося про необхідність державної підтримки для реалізації права відшкодування вартості будівництва жила та наданні пільгового іпотечного житлового кредиту.

21 09 17 Тука Круглий стіл_житло

У своїй промові Георгій Тука зазначив, що забезпечення житлом людей, які стали жертвами збройного конфлікту є найболючішим питанням, при цьому враховуючи досвід інших країн необхідно також передбачати, що людям необхідно надавати робочі місця.

«На початку збройного конфлікту основна увага була направлена на підтримку збройних сил, та на забезпечення вимушених переселенців тимчасовим дахом над головою. Але тепер фундаментальною проблемою стало надання постійного житла. Та ідеальної моделі щодо вирішення питання житла для ВПО не існує. Однак, враховуючи досвід інших країн ми розуміємо, що для вирішення нашої проблеми необхідні значні видатки з державного бюджету та внесення змін до законодавства і я дуже сподіваюсь, що до кінця цього року вже буде розпочато державне фінансування програми будівництва житла для ВПО», –  зазначив Георгій Тука.

У свою чергу Голова правління Державної спеціалізованої установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Сергій Комнатний зазначив, що вивчення досвіду інших країн дає значний поштовх для реалізації програми житлового будівництва оскільки більше ніж півтора мільйона українців не зі своєї волі змушені були покинути своє житло.