22 Серпня 2018

Гаряча лінія для ВПО: у липні надійшло 2673 дзвінків

У рамках Тристороннього Меморандуму між МТОТ, ГО Донбас SOS та програмою «Радник з питань ВПО» продовжує свою роботу Гаряча лінія для внутрішньо переміщених осіб, на якій з листопада 2017 р. громадянам України, вимушеним залишити свої домівки на тимчасово окупованих територіях, надають допомогу з різноманітних питань. Також багато дзвінків надходять від громадян України з окупованих територій.

Протягом липня  на Гарячу лінію ГО «Донбас СОС» надійшло 2673 дзвінків, загальна кількість запитань становила 3468. Це на 235 дзвінків менше ніж у червні, та на 167 запитань відповідно.

Найбільше дзвінків надійшло з тимчасово окупованої територій Донецької та Луганської областей – 23,2% від загальної кількості, з Донецької області (без урахування тимчасово окупованих територій) – 21,9%, з Київської області – 17,8%, з Харківської та з території Луганської області, підконтрольної Уряду України – по 6,9%.

Найбільше громадян турбували питання стосовно виплати пенсії та доступу до соціальних виплат, оформлення документів для ВПО, процедури перетину лінії розмежування тощо.

За телефоном Гарячої лінії громадяни можуть отримати консультації  з питань, що стосуються внутрішньо переміщених осіб України. Запити, які потребують досконального вивчення й тривалого консультування оформлюються в окремі кейси та супроводжуються фахівцями до їх повного вирішення.

Протягом липня «Програмі Радник з питань ВПО» було передано 10 кейсів, з яких  вже вирішено 3 і 7 перебувають у процесі вирішення.

Звернення приймаються за номером:

0 800 309 110*

ПН-ПТ: 9:00-19:00

СБ-НД: вихідні.

*Дзвінки з мобільних та стаціонарних телефонів на території України безкоштовні.