20 Грудня 2016

Генасамблея ООН закликає Росію забезпечити присутність міжнародних правозахисників у Криму

Генеральна Асамблея ООН у понеділок, 19 грудня, затвердила Резолюцію про ситуацію з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна), проект якої був прийнятий 15 листопада в Третьому комітеті Організації.

Голосування відбулося у рамках 65-ї пленарної зустрічі Генасамблеї ООН в Нью-Йорку. 70 країн проголосували «за», 26 – «проти», 77 – утрималися.

Документ засуджує серйозні порушення і зловживання по відношенню до жителів Криму, включаючи вбивства, викрадення людей, насильницькі зникнення, політично мотивовані кримінальні переслідування, дискримінацію, залякування, насильство, тортури та інші порушення прав людини в Криму. Резолюція закликає Росію, як державу-окупанта, діяти відповідно до міжнародного права та звільнити українських громадян, які були незаконно затримані та засуджені на території півострова.

Документ також містить звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо підготовки звіту по ситуації на Кримському півострові. Серед іншого, в резолюції йдеться про необхідність забезпечення з боку окупаційної влади РФ безперешкодного доступу міжнародним правозахисникам, у тому числі, які діють під егідою ООН.