19 Вересня 2018

Георгій Тука взяв участь у першій регіональній нараді з питань гендерної політики

Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука взяв участь у першій регіональній нараді з питань пріоритетів гендерної політики, яка відбулася в Дніпрі 17-18 вересня за підтримки Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе

У заході також взяли участь представники інших профільних міністерств, органів місцевої влади, експерти і тренери із громадських та міжнародних організацій, які адвокатують тему рівності чоловіків і жінок та протидії насильству. Учасники семінару обговорили засоби та інструменти для досягнення цієї мети, поділилися досвідом та продумали наступні кроки.

Георгій Тука у своєму виступі повідомив, що низка розроблених МТОТ документів є гендерно чутливими.

«Державною цільовою програмою відновлення та розбудови миру в східних регіонах України, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р. № 1071, передбачено ряд заходів щодо розвитку лідерських навичок жінок, та підтримки відкриття власного бізнесу жінками із сільської місцевості, щодо розширення можливостей для залучення внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, постраждалих від збройного конфлікту, зокрема жінок, до участі у процесах прийняття рішень, щодо посилення безпеки в територіальних громадах та здійснення заходів щодо запобігання гендерно обумовленому насильству тощо» – зазначив заступник Міністра Георгій Тука.

Також він акцентував увагу присутніх, що Стратегією інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 909-р. передбачено забезпечення всіх категорій внутрішньо переміщених осіб, в тому числі жінок та дівчат, якісним доступом до медичних послуг, освіти, харчування, житла, свободи переміщення, реєстрації соціальних пільг, правосуддя, прийняття довгострокових рішень, а також забезпечення для них стабільної зайнятості тощо.

Розповідаючи про напрацювання у сфері гендерної політики в Україні, Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що останні півтора року ця тема перебуває на порядку денному пріоритетів Уряду та у щоденній роботі міністерств. Вона також зазначила, що системну роботу Уряду з гендерної проблематики високо оцінили іноземні партнери та міжнародні організації, а донори готові активно включатися з експертною та фінансовою допомогою у впровадження рівності чоловіків та жінок, особливо у регіонах.