14 Грудня 2017

Георгій Тука взяв участь у презентації дослідження «Паспорт безпеки України: національний та регіональний виміри»

Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука взяв участь у круглому столі «Паспорт безпеки України: національний та регіональний виміри», який відбувся у Національному інституті стратегічних досліджень (НІСД).

У заході взяли участь народні депутати України, представники наукових установ, неурядових організацій, іноземні експерти та громадські діячі.

Партнером у реалізації однойменного проекту, матеріали якого було презентовано під час заходу, виступає Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

У своїй вітальній промові до учасників круглого столу Георгій Тука зазначив своєчасність проекту та необхідність невідкладного врахування його результатів під час роботи як вищих органів влади, так і на місцевих рівнях.

13 12 17_Тука2«Результати дослідження надзвичайно важливі для розуміння реальних загроз для державної безпеки України, врахування всіх ризиків та їх усунення в правоохоронній, соціально-економічній та освітній сферах», – підкреслив Георгій Тука.

Під час презентації експертами інституту були висвітлені результати польових досліджень в різних обласних центрах України (Вінниці, Ужгороді, Краматорську, Дніпрі, Харкові, Херсоні), які проводились в рамках соціологічних опитувань, роботи фокус-груп та зустрічей з представниками місцевих правоохоронних органів та влади.

Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбара Маронкова наголосила на важливості роз’яснювальної  роботи та своєчасного інформування громадян щодо позиції держави, висловила задоволення від співпраці та надію на те, що матеріали дослідження будуть використовуватись в подальшій роботі урядових та громадських організацій, зацікавлених у відновлені безпеки України.

«Така компанія має бути швидкою і терміновою, щоб мати можливість позитивного впливу на ситуацію», – сказала Барбара Маронкова.

Також, на круглому столі обговорювалися актуальні загрози та виклики безпеці України в загальнонаціональному та регіональному вимірах, громадська оцінка безпекової ситуації в Україні у різних регіонах, рекомендації щодо протидії безпековим загрозам та підвищення захищеності регіонів України. Автори дослідження підкреслили, що проект має репрезентативну роль та не є повноцінним науковим дослідженням, його мета привернути увагу суспільства і влади до гострих проблем суспільства.