18 Листопада 2016

Георгій Тука взяв участь в тематичних дискусіях щодо розвитку Донецької та Луганської областей

0917 та 18 листопада у Краматорську проходять тематичні дискусії на тему «Нові перспективи і подальші кроки у рамках співпраці між Україною та Радою Європи у Донецькій та Луганській областях», організовані Офісом Ради Європи в Україні. Участь у заході бере заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

Захід проводиться з метою сприяння ефективному діалогу та взаємодії між органами виконавчої влади центрального та місцевого рівнів, громадянським суспільством та експертною спільнотою у вирішенні найбільш актуальних потреб осіб, постраждалих внаслідок конфлікту на Донбасі, та підвищення рівня життя населення Донецької та Луганської областей.

Учасники визначають, які подальші спільні дії та заходи  можуть бути реалізовані в межах проектів і програм Ради Європи у Донецькій і Луганській областях, зокрема, у 2017 році.

Дискусії проходить у форматі сесій, де обговорюють потреби внутрішньо переміщених осіб, доступ до правосуддя, реформу виборчого законодавства та реформу комунальних ЗМІ, перспективи реформи децентралізації та місцевого самоврядування, а також розвиток місцевої та регіональної демократії.

Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука зазначив, що коли мова йде про Донецьку та Луганську області, то в уяві переважної більшості людей виникає картинка війни.08

«І зламати цей стереотип не просто. Наші європейські партнери хочуть допомогти. До прикладу, в Азейбарджані повністю вирішили проблему з вимушеними переселенцями в країні. Але для цього знадобилося 17 років і 7 мільярдів доларів», – зазначив Георгій Тука.

Основним напрямком роботи в рамках заходу є налагодження ефективного діалогу та взаємодії між органами виконавчої влади центрального і місцевого рівнів, громадянським суспільством та експертним співтовариством у вирішенні актуальних проблем осіб, які постраждали внаслідок конфлікту та підвищенні рівня життя населення Донецької і Луганської областей.  В перспективі можна сподіватися на поглиблену співпрацю між цільовими групами двох областей і Радою Європи в рамках існуючих проектів і програм.