15 Грудня 2017

Георгій Тука: “Захист прав людини ВПО можливо забезпечити лише об’єднанням зусиль всіх органів влади, громадянського суспільства та міжнародних організацій”

DSC04384

15 грудня відбулося засідання робочої групи з питань підготовки проектів законів та підзаконних нормативно-правових актів щодо вдосконалення національного законодавства України стосовно захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб (далі – Робоча група) під головуванням заступника Міністра питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки та координатора Проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», заступника голови Департаменту співробітництва з міжнародними організаціями та громадянським суспільством Ради Європи Лілії Гретарсдоттір.

DSC04405

Робоча група працює більше року, за цей час відбулося 20 засідань робочих підгруп з різних питань, представники яких в процесі засідання розповіли про свої напрацювання. Мова йшла про вдосконалення правового становища внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та повноважень органів державної влади й місцевого самоврядування з питань ВПО, підтвердження цивільних станів та угод та визнання юридичних фактів, про проблеми захисту соціально-економічних прав ВПО, забезпечення законодавчих підстав для покращення доступу до освіти, про вирішення проблем забезпечення житлом, реституцію та компенсацію втраченої власності, а також висвітлювався цілий комплекс важливих питань щодо здійснення нотаріальних дій у справах ВПО, утримання та звільнення ВПО з пенітенціарних установ, змін до процесуального законодавства та результатів пілотного моніторингу судової практики у справах стосовно прав ВПО.

Георгій Тука поділився враженнями про діяльність робочої групи підкресливши, що на початку вражала кількість тих нагальних питань, які необхідно було опрацювати для покращення становища ВПО, а сьогодні викликає занепокоєння кількість розроблених і поданих до органів державної влади документів, які потребують невідкладних рішень щодо їх імплементації в українське законодавство.

DSC04392«Хочу наголосити, що головна ідея створення робочої групи – це об’єднання зусиль виконавчих органів влади, міжнародних організацій та представників громадського сектору щодо напрацювання змін до законодавства стосовно прав ВПО», – зазначив заступник Міністра.

 

Також, Георгій Тука підкреслив надзвичайний внесок технічної та експертної підтримки робочої групи в рамках реалізації проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», подякував всім учасникам за наполегливу роботу та розуміння її значимості у справі захисту прав людини ВПО.

 

DSC04452

Всі виступаючі наголошували на важливості створення робочої групи, подякували МТОТ та Раді Європи за створення проекту та висловили сподівання щодо продовження його роботи.

У своїй промові Лілія Гретарсдоттір висловила захоплення відданістю учасників проекту та людським потенціалом українців загалом і закликала незважаючи на невизначену ситуацію у світі й надалі робити постійні кроки щодо допомоги тим людям, які опинились у важкому становищі. Вона подякувала всім учасникам за невтомну співпрацю та особисто Георгію Туці за правдивість та сильну волю у прагненні покращити ситуацію щодо захисту прав людини в Україні.

«Ми намагаємось допомогти Україні й також сподіваємось, що буде новий, сильний проект на основі створеної нами чудової платформи під головуванням МТОТ. Головне пам’ятати про важливість захисту прав людини, і що кожен крок у цій справі – це крок вперед», – сказала Лілія Гретарсдоттір.