17 Січня 2017

Головна мета відновлення Донбасу – це задоволення потреб людей, – Вадим Черниш

17 січня у приміщенні Верховної Ради України під час брифінгу щодо результатів поїздки до Донецької та Луганської областей Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш  повідомив, що Уряд ухвалив рішення про створення міжвідомчої групи, яка вивчить рівень освоєння коштів, що були додатково виділені державою у розмірі понад 3,6 мільйонів гривень на відновлення двох областей.

KLM_8204«На жаль, рівень освоєння коштів надзвичайно низький. У зв’язку з цим, з об’єктивних причин, ціна наступних послуг, які будуть замовлятися, може бути збільшена. Але мова іде не про вартість – головне, аби кошти доходили до людей,  аби люди відчували, що кожна вкладена гривня буде безпосередньо направлена на покращення ситуації в громадах», – зазначив Міністр.

Вадим Черниш пояснив, що в контексті використання бюджетних коштів, спрямованих на відновлення східних регіонів України, важливу роль відіграють територіальні громади та їх взаємодія з державними органами влади.

«Громади повинні самі визначати свої потреби, а влада має їм допомагати, у тому числі і центральна.  Питання, яке потребує окремого вивчення це – об’єднання територіальних громад, які були створені. Треба більше підтримувати такі тенденції, що цілком відповідає політиці, яка задекларована і виконується керівництвом держави», – підкреслив Міністр.

Вадим Черниш також нагадав, що Президент під час підписання Закону щодо додаткового виділення коштів на відновлення Донецької та Луганської областей наголосив на необхідності контролювати кожну гривню, спрямовану на цю програму.

«Ми будемо постійно інформувати і громадськість, і журналістів про роботу комісії з вивчення ефективності використання бюджетних коштів на сході України», – зазначив Вадим Черниш.