21 Листопада 2017

Головні завдання України та Грузії: повернення територій та турбота про громадян, постраждалих від конфлікту

21 листопада у Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» відбулася відкрита зустріч Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадима Черниша та Міністра з питань вимушено переміщених з окупованих територій осіб, біженців та розміщення Грузії Созара Субарі зі студентами магістерської програми «Врегулювання конфліктів та медіація».

Відкриваючи зустріч ректор Михайло Згуровський висловив вдячність Міністру Вадиму Чернишу за вибір саме НТУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» майданчиком для підготовки кадрів з такої актуальної для України спеціалізації та побажав всім учасникам зустрічі отримати максимальну користь, особливо присутнім викладачам та студентам програми.

«Ми раді можливості обміну досвідом з грузинськими  колегами, що посилює дружні відносини наших країн. Разом ми станемо більш професійними, більш сильними та більш захищеними», – зазначив Михайло Згуровський

У свою чергу, Міністр Вадим Черниш зазначив про необхідність вивчати конфлікти на прикладах інших країн, зокрема Грузії, щоб вчитись долати наслідки.

dav
dav

«Щоразу під час відвідування Київського політехнічного інституту, в стінах якого виховано багато поколінь науковців та громадських діячів високого рівня, ми відчуваємо відповідальність за розпочату справу. Конфлікт може розвиватися в різних напрямках, які необхідно вивчати та аналізувати.  Завдяки вивченню досвіду Грузії у протистоянні з Російською Федерацією ми маємо можливість простежити як конфлікт зароджується, розвивається і які наслідки він несе, а значить бути готовими ефективно його долати», – підкреслив Вадим Черниш

Розповідаючи студентам та присутнім гостям про досягнення Грузії за останні роки після припинення збройного конфлікту Созар Субарі, підкреслив важливість вчитися на помилках, тому що кожна помилка це – невдало використані кошти для покращення ситуації в країні та долі людей.

sdr
sdr

«Говорячи про права внутрішньо переміщених осіб ми враховуємо, що в 90-х роках 20% грузинської території було окуповано. ВПО це також громадяни Грузії, які мріють повернутися до своїх домівок і при цьому держава несе перед ними відповідальність. Влада Грузії докладає великих зусиль для того, щоб всі громадяни, включаючи тих, що проживають на окупованих територіях, повернулись до нормального життя. Наразі працюють державні програми щодо безкоштовного отримання медичної допомоги, забезпечення житлом, соціальної адаптації тощо», – зазначив Созар Субарі

Нагадаємо, що “Врегулювання конфліктів та медіація” – це  перша в Україні навчальна програма, розрахована на підготовку фахівців з вирішення та попередження конфліктів різного рівня з урахуванням досвіду різних країн і яку було започатковано з ініціативи МТОТ у червні цього року.

sdr
dav
dav
dav
sdr
dav
sdr