5 Жовтня 2016

Гуманітарну кризу на сході від терміновано завдяки міжнародній допомозі

 Міжнародний Комітет Червоного Хреста   в координації з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України вирішить питання водопостачання для 600 тис яч  людей   на сході України .

 Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) оголосив, що, враховуючи надзвичайні обставини, він оплатить рахунки за електроенергію, щоб запобігти припиненню водопостачання для 600 тисяч осіб, які живуть по обидва боки від лінії зіткнення в Луганській області.

 Наразі електропостачання відсутнє через неоплачені рахунки, але забезпечення водою лікарень, шкіл, дитячих будинків і соціальних установ є життєво необхідним.

«Це лише тимчасовий захід, а не стале рішення, проте він дозволяє виграти час. Цю проблему можна подолати лише політичним рішенням», – зауважив глава МКЧХ в Україні Алан Ешліманн.

 Відключення електроенергії впливає на роботу Західної фільтрувальної станції, яка живить систему водонапірних станцій «Карбоніт», що обслуговує населені пункти Первомайськ, Стаханов, Брянка та Алчевськ, а також впливає на роботу Петровського водозабору, який обслуговує місто Луганськ. Обидві системи постачають воду до населених пунктів по обидва боки від лінії зіткнення.

 Особливе занепокоєння викликає те, що ця ситуація може мати ланцюговий ефект та спричинити пошкодження всієї системи опалення. З наближенням зими труби можуть замерзнути і потріскатися, якщо ними не бігтиме гаряча вода. Люди будуть змушені покладатися на електричні системи опалення, що створить ризик перевантаження електромережі.  Уряд України докладатиме всіх зусиль, аби запобігти кризі ,  в свою чергу, МКЧХ висловив готовність виступити в якості нейтрального посередника у вирішенні технічних питань.