23 Лютого 2017

KfW у березні приступить до відбору проектів з відновлення інфраструктури регіонів на сході України

В Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбулася робоча зустріч з представниками Німецького банку розвитку KfW з метою визначення пріоритетних проектів в рамках інвестиційного проекту «Відбудова й оновлення муніципальної інфраструктури на сході України».

Попередньо для узгодження було відібрано низку проектів, запропонованих місцевими громадами Донецької та Харківської областей з модернізації систем водо- та теплопостачання, переробки відходів та очисних споруд. Загальний обсяг фінансування за програмою визначений на рівні 55 млн євро та надаватиметься Міністерством економічного розвитку Німеччини місцевим органам влади українських регіонів на умовах кредиту.

«Ми визначимо, наскільки запропоновані місцевими громадами проекти готові до реалізації, фінансовий стан місцевої влади – наскільки вона спроможна повернути кредит, і чи є в регіоні структури, які спроможні виконувати необхідні для реалізації проектів роботи. На основі такого технічного та інституціонального аналізу ми ухвалимо рішення про фінансування конкретних проектів. Звичайно, пріоритетними будуть проекти, які можуть бути реалізовані в короткі терміни», – зазначив представник KfW Інго Баум.

 

IMG_20170223_112309 

«Ми зацікавлені в швидкій реалізації таких проектів. Вже є готові проекти з технічним обґрунтуванням і усіма дозволами. Зокрема, багато уваги ми приділяємо проектам, спрямованим на водопостачання Маріуполя через те, що місто залежить від об’єктів, які розташовані за кількасот кілометрів, і необхідно шукати шляхи  диверсифікації», – повідомив під час зустрічі Державний секретар МТОТ Сергій Злакоман.

За словами німецької сторони, починаючи з середини березня представники банку здійснять низку поїздок зазначеними регіонами для ознайомлення з потребами місцевих громад безпосередньо на місці проведення майбутніх робіт. Крім того, визначені для фінансування проекти планується здійснювати під управлінням німецьких консультантів та спеціалістів які також контролюватимуть використання наданих Німеччиною коштів.

Держаний секретар МТОТ Сергій Злакоман запевнив в готовності української сторони всебічно сприяти та підтримувати фахівців KfW.

IMG_20170223_121812_1