25 Квітня 2018

Країни «Великої сімки» закликали Російську Федерацію повернути контроль над Кримом Україні

Країни G7:  США, Японія, Німеччина, Канада, Італія, Франція та Великобританія  мають намір притягнути до відповідальності Російську Федерацію (РФ) за агресію в Україні – заява Державного Департаменту США за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ в м. Торонто (Канада)

Західні країни закликають РФ виконувати Мінські домовленості та вперше заявляють, що Росія має повернути контроль над Кримом Україні.

«Ми єдині в нашому намірі притягнути до відповідальності Росію за агресію в Україні. G7 закликає РФ виконувати свої зобов’язання в рамках Мінських угод, знизити рівень насильства та повернути Україні контроль над Кримом», – йдеться в заяві.

Уряд України з моменту анексії не зупиняється в намаганнях повернути АР Крим під юрисдикцію України політико-дипломатичним шляхом. Основною метою наразі є реінтеграція мешканців тимчасово окупованого півострова. Задля консолідованої роботи в цьому напрямку Кабінет Міністрів затвердив розроблений МТОТ «План заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя».

Документом передбачено надання особам, які зазнали утисків з боку Російської Федерації, допомоги у захисті їхніх прав та законних інтересів, забезпечення права осіб, які проживають на тимчасово окупованій території, на вільний доступ до освіти, формування єдиного культурного простору України, створення умов, спрямованих на збереження культури корінних народів та національних меншин України, які проживають на тимчасово окупованій території, забезпечення доступу до інформаційних продуктів України та світу на тимчасово окупованій території за допомогою радіо, телебачення, друкованих засобів масової інформації, Інтернету.

Крім того, в Плані зазначено:

  • удосконалення порядку переміщення фізичних осіб через контрольні пункти в’їзду/виїзду в Херсонській області, та порядку переміщення особистих речей, товарів (вантажів) через контрольні пункти в’їзду/виїзду;
  • облаштування контрольних пунктів в’їзду/виїзду в Херсонській області;
  • створення перед контрольними пунктами в’їзду/виїзду в Херсонській області зон сервісного обслуговування з належними санітарно-гігієнічними умовами, облаштування в таких зонах медичних пунктів, місць відпочинку тощо;
  • удосконалення процедури оформлення документів про народження та про смерть на тимчасово окупованій території, документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, та документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, особам, які проживають на тимчасово окупованій території;
  • організація створення та забезпечення роботи транспортного сполучення між контрольними пунктами в’їзду/виїзду та основними пересадочними вузлами Херсонської області;
  • розробка нормативних актів щодо захисту прав громадян України, позбавлених особистої створення центрів надання адміністративних послуг у зонах сервісного обслуговування перед контрольними пунктами в’їзду/виїзду у Херсонській області.

Вперше документ було представлено громадськості у березні 2017 року, після чого були зібрані пропозиції щодо його вдосконалення від громадських організацій, а сам документ був переданий на погодження з усіма зацікавленими органами державної влади.

Міністерство запрошує журналістів на брифінг Першого заступника Міністра Юсуфа КУРКЧІ щодо ухвалення вищезазначеного Плану.