26 Вересня 2016

Майбутнє переселенців в руках держави

26 вересня Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш та колишній Представник Генерального Секретаря ООН з питань внутрішньо переміщених осіб Вальтер Келін взяли участь в лекційному заході  «Kyiv International Lectures Series», організованому Посольством Швейцарії в Україні.

  В Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася відкрита дискусія, присвячена вирішенню проблем переселенців: «Зруйновані долі та непевне майбутнє: як допомогти внутрішньо переміщеним особам в Україні», до якої долучилися Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, колишній Представник Генерального Секретаря ООН з питань внутрішньо переміщених осіб професор Вальтер Келін та Посол Швейцарії в Україні Гійом Шойрер.

  У вступному слові Вальтер Келін навів дані дослідження Центру моніторингу з питань внутрішньо переміщених осіб Норвезької ради з питань біженців, згідно з якими Україна посідає сьоме місце в світі за кількістю внутрішньо переміщених осіб.

 «За різними даними, майже 60% переселенців в Україні безробітні, а значна частина живе за межею бідності. Держава повинна сьогодні мобілізувати ресурси та координувати діяльність влади на усіх рівнях задля вирішення питань забезпечення житлом, соціальних виплат та інтеграції внутрішньо переміщених осіб», – підкреслив Вальтер Келін.

 dsc_4550 У свою чергу, Міністр Вадим Черниш зазначив, що держава сьогодні почала адекватно реагувати на виклики, пов’язані з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб.

«Ухвалення Урядом України Концепції державної цільової програми «Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України», рішення щодо створення Ради, яка буде координувати виконання програми, підтримка в питанні створення Цільового фонду багатьох партнерів,  а також створення єдиної бази даних переселенців – усе це дозволить в найближчі терміни вирішувати нагальні проблеми внутрішньо переміщених осіб. Ми аналізуємо досвід різних країн-партнерів та прагнемо застосовувати найкращі практики, тому допомога міжнародних організацій в цих питаннях Україні вкрай важлива», – зауважив Вадим Черниш.