4 Листопада 2016

Медичне обслуговування на КПВВ обговорили в рамках форуму «Відновлення через діалог»

Представники Міністерства взяли участь у Східноукраїнському форумі «Відновлення через діалог», який пройшов на початку листопада в м. Сєвєродонецьк.

Основною метою форуму у Сєвєродонецьку, який проводиться втретє, є визначення та обговорення ключових викликів і потреб регіону у сфері розвитку місцевих громад та розбудови громадянського суспільства.

Організатором виступив Координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба за підтримки Луганської обласної державної адміністрації.

Форум об’єднав представників громадськості, регіональних та центральних органів виконавчої влади, представників міжнародної спільноти, бізнесу, уповноваженого у справах людини, тощо.

Від Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України участь у заході взяв завідувач Сектору у Луганській області.

Тематична група, до складу якої входив представник Міністерства, обговорювала організацію якісного медичного обслуговування на КПВВ у Донецькій та Луганській областях, відкриття медичного call-центру для внутрішньо переміщених осіб, будівництво медичних закладів третинного рівня, а також онкологічних, кардіологічних та перинатальних центрів.

Порушувалися питання забезпечення тимчасовим, або постійним житлом медичних працівників та освітян, виплат пенсій та соціальної допомоги громадянам, які наразі знаходяться на тимчасово окупованій території Донбасу.

Пропозиції, запропоновані робочими групами, будуть враховані під час формування роботи місії ОБСЄ в 2017 році.

Для Луганської області форум «Відновлення через діалог» є потужною платформою для формування стратегії розвитку, покращення соціальних послуг, залучення інвестицій та посилення ролі громадських ініціатив.