31 Січня 2018

Міністерства, центральні органи влади докладають спільних зусиль для надання допомоги звільненим заручникам

Сьогодні під час засідання Кабінету Міністрів України  Уряд ухвалив рішення про надання державної підтримки особам, які перебували в полоні та членам їх сімей, зокрема виплати одноразової грошової допомоги у розмірі 100 тис. грн.

27 грудня 2017 р. українській стороні були передані 73  цивільні та військові особи, які протиправно утримувались незаконними збройними формуваннями на території Донецької та Луганської областей тимчасово непідконтрольних Уряду України.

Після звільнення, впродовж двох тижнів близько 40 осіб проходили обстеження у клінічній лікарні «Феофанія». В рамках співпраці МТОТ з Благодійним фондом «Stabilization Support Services» до клінічної лікарні «Феофанія» були направлені співробітники МТОТ та партнерської організації, які проводили консультації зі звільненими особами та вивчали їх першочергові потреби. Під час спілкування було виявлено, що деяким особам потрібно відновити документи, а також надати житло для проживання (частина цивільних осіб попередньо мешкала на території, яка наразі тимчасово непідконтрольна Уряду України та не має житла на підконтрольній території).

Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України проведено активну роботу щодо підтримки таких осіб. Завдяки скоординованим діям, МТОТ у співпраці з Державною міграційною службою України у найкоротші терміни допомогли відновити та видати перші документи. Наразі робота по оформленню та видачі документів, що посвідчують особу триває. Оперативно відреагували представники обласних військово-цивільних адміністрацій, які допомогли розміститися частині звільнених заручників.

Окрім цього, звільнені заручники, які є внутрішньо переміщеними особами, можуть звертатися за консультаціями на гарячу лінію «Донбас СОС», з якою співпрацює МТОТ.

Консультації надаються  на безкоштовній гарячій лінії emoji-9742emoji-1282430 800 309 110

 

номер телефону