27 Лютого 2018

Міністерство і Уряд й надалі будуть робити все можливе для захисту громадян України, які проживають в умовах окупації, – Вадим Черниш

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” розповів що змінює в роботі Міністерства закон “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях”.

Новий Закон змінює порядок визначення деяких процедур, зокрема щодо переміщення товарів через лінію розміжування, а деякі норми потребують узгодження з нормами міжнародного гуманітарного права, – роз’яснив в інтерв’ю Міністр.

“Що стосується гуманітарної складової, то так само вантажі будуть переміщуватися для підтримки громадян, які опинилися в складних обставинах в окупації від міжнародних організацій, яким ми довіряємо. Це організації системи ООН і Міжнародний комітет Червоного хреста, та деякі інші окремі організації.”, – зазначив Вадим Черниш.

Міністерство і Уряд й надалі будуть робити все можливе для захисту громадян України, які  проживають в умовах окупації. В новому Законі йдеться про необхідність підтримувати культурні, спортивні, освітні зв’язки з мешканцями  окупованих територій.

Натомість профільним органам у зв’язку з набуттям чинності новим Законом необхідно подумати про особливості виконання всього обсягу вимог, які передбачені женевськими конвенціями, нормами міжнародного гуманітарного права, – вважає Міністр. Зокрема, мова йде про статус військовополонених, умови їх утримання, тощо.

Повністю інтерв’ю за посиланням: http://ua.interfax.com.ua/news/interview/488041.html