2 Грудня 2016

Міністерство наголошує на необхідності посилення соціально-правового захисту дітей зі сходу України та АР Крим

1-1

Сьогодні, 2 грудня, Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі взяв участь у громадських слуханнях з обговорення першочергових завдань розбудови системи забезпечення прав і захисту дітей в Україні на тему: «Діти, які потребують особливого захисту держави: ключові аспекти реформування державної політики».

Учасники слухань обговорили проблеми в системі захисту дітей, що призводять до порушення прав дітей та висловили свої пропозиції щодо впровадження дієвих механізмів державної підтримки дітей та сімей.

2-1

Зокрема, мова йшла про необхідність відмови від інтернатного догляду за дітьми, розподілу повноважень та відповідальності органів влади щодо захисту дітей в умовах децентралізації влади.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, зі свого боку, наголошує на необхідності забезпечення соціально-правового захисту дітей, постраждалих внаслідок військового конфлікту на сході України та в АР Крим.

Зокрема, критичним залишається питання, пов’язане з отриманням освіти в Україні дітьми з тимчасово окупованої території Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Позиція Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України залишається незмінною – гарантоване державою право на рівний доступ до якісної освіти повинні мати усі українські діти, в тому числі необхідно забезпечити їм доступ до дистанційної освіти. Не повинно існувати перешкод в оформленні дітей зі сходу України та Криму у дошкільні навчальні заклади, зарахуванні до шкіл та вступу до вищих навчальних закладів України.

Також, не менш важливим є вирішення питань забезпечення оздоровлення та літнього відпочинку дітей з непідконтрольних українському Уряду територій. Міністерство вважає за доцільне створення відповідної Міжвідомчої робочої групи для врегулювання питання щодо забезпечення відпочинку/оздоровлення дітей, як з материкової частини України, так і з території тимчасово окупованого Кримського півострова та окремих територій Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Одним з основних напрямків допомоги дітям, які потребують особливого захисту держави, є створення Фонду допомоги політв’язням та членам їх сімей. Міністерство ініціює створення такого Фонду для вирішення матеріально-побутових, медичних проблем політв’язнів та членів їхніх сімей шляхом надання безповоротної фінансової допомоги разового характеру.

«Кожна відшкодована українською державою гривня за надання правової допомоги родинам політв’язнів у Криму збільшуватиме вагу і авторитет України в очах усіх мешканців півострова», – переконаний Перший заступник Міністра Юсуф Куркчі.

Міністерство підтримує ініціативу розроблення та впровадження дієвих механізмів державної підтримки дітей, які потребують особливого захисту.

Зазначимо, що громадські слухання проводилися за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, членів Уряду України та громадських організацій, що працюють у сфері захисту дітей.