26 Грудня 2016

Міністерство та гуманітарна організація HelpAge спільно надаватимуть допомогу людям похилого віку у зоні конфлікту

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та міжнародна гуманітарна організація HelpAge International домовилися про співпрацю та подальшу координацію діяльності на сході України.

img_20161223_113142_1В результаті таких домовленостей HelpAge, як організація яка спеціалізується на допомозі людям похилого віку, завдяки координації зусиль з Міністерством отримає можливість більш ефективно використовувати на сході країни наявні у неї ресурси. В свою чергу, Міністерство, як орган державної влади, зможе підвищити ефективність допомоги громадянам, які її потребують, від держави та інших гуманітарних організацій.

Найближчим часом планується підготувати план співпраці між Міністерством та HelpAge в Україні на базі Державної цільової програми «Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України». Крім того, представник HelpAge буде залучений до роботи тематичної підгрупи Міжвідомчої робочої групи з напрацювання змін до законодавства, спрямованих на захист прав ВПО.

«У нас зараз працює 21 центр безпечного дозвілля для людей похилого віку в Донецькій і Луганській областях. В Україні працюють 80 співробітників та 250 спеціалістів організації. Переважно, наша допомога полягає у видачі грошових коштів, тим людям похилого віку, які цього потребують, а також надання догляду на дому, продуктових наборів та так званих наборів першої необхідності», — розповів в ході зустрічі з заступником Міністра Георгієм Тукою директор HelpAge в Україні Йонас Крістенсен.

«Ми дякуємо за допомогу, яку Ви надаєте нашій країні. Ми чудово знаємо про потреби людей на Сході, в тому числі і людей похилого віку. Серед них не тільки переселенці, а й такі, хто вимушений залишатися у «сірій зоні», оскільки не мають куди виїхати. Деякі з них живуть без водопостачання, без світла, потрапляють під обстріли і саме для них така допомога дуже важлива. Міністерство всебічно підтримає таку діяльність і готове співпрацювати над її розширенням», – заявив, у свою чергу, Георгій Тука.

Довідково

Міжнародна гуманітарна організація HelpAge International працює в Україні з листопада 2014 року і має офіси у Слов’янську, Сєвєродонецьку та Києві. Організація опікується ВПО та іншими громадянами, які досягли 60-річного віку, постраждали від конфлікту, мають інвалідність або є малобільними.