13 Грудня 2016

Міністерство та Всесвітня продовольча програма ООН домовилися про співпрацю щодо надання допомоги населенню в постраждалих від конфлікту регіонах

4444Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та Представництво Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН домовилися про співпрацю у наданні продовольчої допомоги громадянам, які постраждали від конфлікту на сході Україні на 2017 рік.


Зокрема, мова йде про надання продуктових наборів, видачу так званих продуктових ваучерів або грошових переказів на закупівлю продуктів харчування громадянам,
 які постраждали від конфлікту і знаходяться як на контрольованій Урядом, так і на непідконтрольній Україні території.

«Цей проект запланований на один рік, і мета Всесвітньої продовольчої програми в Україні – боротися з продовольчою небезпекою. Ми маємо надати допомогу тим, хто уражений конфліктом і розраховуємо на допомогу Міністерства у визначенні, де саме наша допомога найбільш необхідна. На сьогодні ми надаємо продовольчі набори, в основному, на непідконтрольну територію, де їх розподіляє УВКБ ООН, що має там акредитацію. На підконтрольній території наша допомога надається переважно у вигляді продовольчих ваучерів, або грошових переказів, а продовольчі набори надаються тим, хто не має можливості доїхати до магазину і купити продукти», – розповіла представник ВПП в Україні Дорте Еллехаммер.

У свою чергу, заступник Міністра Георгій Тука зазначив, що по цим напрямкам ведеться робота як Урядом, так і неурядовими організаціями і відзначив, що найбільш проблемними у питанні забезпечення продовольством є населені пункти, розташовані у так званій «сірій зоні».

«Найбільш проблемною зараз є так звана «сіра зона», ми звернемося до Управління військово-цивільного співробітництва ЗСУ (СІМІК)  за допомогою в організації доставки продуктів харчування до населених пунктів, які там знаходяться. Також наші співробітники, які працюють у територіальних органах Міністерства, готуватимуть інформацію по місцях компактного проживання ВПО, будинках пристарілих, дитячих будинках, лікарнях в цьому регіоні, де є потреба у продуктах харчування», – зазначив Георгій Тука.

Загалом, Програма «Допомога верствам населення, не забезпеченим харчуванням, та іншим верствам населення, які постраждали від конфлікту та втрати засобів до існування на Сході України» розрахована на 2017 рік і передбачає надання допомоги 220 тис. особам. Для цього планується залучити 35,7 млн дол.