22 Липня 2016

Міністерство в своїй діяльності буде робити акценти на громадах, які потребують допомоги у питаннях забезпечення доступу до необхідних послуг переселенцям, – зазначив заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

20 липня 2016 р. Агентство ООН у справах біженців зібрало на Форумі солідарності у Маріуполі майже сотню небайдужих до проблем переселенців людей – представників центральної та місцевої влади, експертів та науковців з Австрії, Греції, Данії, Канади, Польщі, Естонії, Німеччини, Норвегії, Японії, Швейцарії, Нідерландів, представників релігійних організацій, благодійних фондів, громадських об’єднань, міжнародних партнерів України: Світовий банк, делегацію ЄС, ПРООН, Раду Європи, Європейську Комісію, Міжнародний комітет Червоного Хреста та, безпосередньо, самих внутрішньо переміщених осіб. Маріуполь, як і безліч міст Східної України прийняв велику кількість переселенців із зони конфлікту, сьогодні їх тут – понад сто тисяч. Цей досвід є унікальним прикладом підтримки внутрішньо переміщених громадян України і самоорганізації мешканців міста. Форум «Міста солідарності», який невдовзі розширятиме географію це, перш за все, данина поваги гідному прикладу справжньої солідарності і відваги.

«Це місто з власного досвіду знає, що таке війна, безвладдя і беззаконня, – нагадав під час виступу заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука. – Маріуполь знає, яким тривалим і непростим є шлях повернення до миру, до миру всередині суспільства, серед різних категорій мешканців. Ніхто з нас – ні політики, ні військовослужбовці, ні звичайні мешканці – ніхто не був готовий до такого розвитку подій в Україні. Але Маріуполь, як одна велика родина, знайшов в собі сили після обстрілів і руйнувань відновити пошкоджені будинки, поновити життєдіяльність об’єктів інфраструктури. Сьогодні перед кожним таким містом стоять серйозні виклики у зв’язку з великою кількістю переселенців, яких вони приймають, в кожному місті потрібно налагодити процес отримання усіх життєво необхідних послуг людьми, які втратили свої домівки через бойові дії на Сході. Тому Міністерство з питань тимчасово окупованих територій на внутрішньо переміщених осіб в своїй діяльності буде робити акценти на регіонах, які передусім потребують такої допомоги», – зазначив він.

Дипломатична та міжнародна спільнота, громадські організації, представники бізнес кіл, науки та медіа стали свідками підписання Рамкової угоди співпраці між Агентством ООН у справах біженців та Адміністрацією міста Маріуполь щодо цілей та напрямків у сфері захисту прав переселенців.
Під час пленарного засідання в рамках Форуму обговорювалися питання соціальної інтеграції: освіти, працевлаштування, бізнесу, облаштування житла та захисту охорони здоров’я внутрішньо переміщених осіб.
Всеукраїнська ініціатива «Міста солідарності» надалі відзначить міста України з найкращими практиками в частині захисту прав переселенців та показників їхньої реінтеграції.

Позначки:, ,