Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України повідомляє про проведення громадських публічних обговорень проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення обліку внутрішньо переміщених осіб».

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України повідомляє про проведення громадських публічних обговорень проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення обліку внутрішньо переміщених осіб».

Проектом пропонується:

  • приведення визначення «внутрішньо переміщена особа» у відповідність до Керівних принципів ООН щодо внутрішнього переміщення усередині країни;
  • приведення Закону України ««Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» у відповідність до Керівних принципів ООН щодо внутрішнього переміщення усередині країни та відповідних Стандартів Ради Європи;
  • гарантування конституційних прав внутрішньо переміщених осіб щодо скасування дискримінаційних процедур стосовно реєстрації місця проживання;
  • уніфікація процедури обліку внутрішньо переміщених осіб до процедури реєстрації місця проживання;
  • відділення непритаманних органам соціального захисту функцій щодо обліку внутрішньо переміщених осіб та передача цих функцій органам реєстрації.

Також, проектом передбачено унормування питань, пов’язаних із забезпеченням функціонування та координації взаємодії щодо ведення Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, в тому числі визначення розпорядником такої Бази центральний орган виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики з питань тимчасово окупованої території України та територій, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Додатково проект включає положення, що покликані унормувати повноваження центрального органу виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики з питань тимчасово окупованої території України та територій, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, саме щодо внутрішньо переміщених осіб, оскільки на даний час Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» таких норм не містить, не зважаючи на повноваження, визначені Положенням про Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Над розробкою проекту Закону працювала робоча група з питань підготовки проектів законів та підзаконних нормативно-правових актів щодо вдосконалення національного законодавства України, утворена наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 12 жовтня 2016 р. № 27, за технічної та експертної підтримки Проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», а також представників УВКБ ООН, ГО «Донбас СОС», ГО «Громадський холдинг «Група впливу», ГО «Центр інформації про права людини».

Письмові пропозиції та зауваження до проекту Закону можна подавати до 4 травня 2017 року за поштовою адресою: 01196, м. Київ, площа Лесі Українки, 1 та електронною адресою: savolaynen@mtot.gov.ua. Контактна особа в Міністерстві – Саволайнен Вікторія Іванівна, тел. (044) 284-68-13.