30 Листопада 2016

Міністерство зацікавлене в кращій обізнаності представників ЗМІ щодо гуманітарної ситуації на сході країни

За ініціативи Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та за підтримки міжнародних гуманітарних організацій відбулася ознайомча поїздка керівників та журналістів провідних українських ЗМІ на підконтрольну територію Донецької області.

Разом з Міністром Вадимом Чернишом представники ЗМІ відвідали місто Краматорськ, логістичний центр у Майорську та контрольно-пропускний пункт в’їзду-виїзду «Майорськ», місто Мар’їнка та КПВВ «Мар’їнка».

Під час поїздки журналісти мали змогу поспілкуватися з представниками міжнародних організацій, які працюють в регіоні, зокрема, Управління Верховного комісара з питань біженців ООН та Управління ООН з питань координації гуманітарних питань (OCHA), місцевими мешканцями, службовцями Державної прикордонної служби та Управління цивільно-військового співробітництва Збройних сил України.

 «Метою поїздки було ознайомлення представників ЗМІ з гуманітарною ситуацією в регіоні, відвідання територій поблизу лінії розмежування, де завдяки міжнародним організаціям люди отримують допомогу. А також ознайомлення з роботою контрольно-пропускних пунктів в’їзду-виїзду – ми намагаємося спростити  та пришвидшити пропуск громадян, а також забезпечувати доступ гуманітарних організацій на непідконтрольну українському Уряду територію. Сподіваємося, що поїздка сприятиме більшій поінформованості самих журналістів, а відтак і усіх громадян України, і дозволить краще розуміти умови, в яких живуть люди в населених пунктах вздовж лінії розмежування», – заявив за результатами поїздки Вадим Черниш.

Генеральний директор агентства «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко після поїздки в Донецьку область в ефірі одного з телеканалів зазначив, що Україна має сконцентрувати увагу на мирних шляхах повернення територій, хоча це і тривалий процес. «Більшість мирного населення в Донецькій області прагне, аби цей конфлікт закінчився», – зазначив він.

Також до вашої уваги репортаж з поїздки Романа Чернишева:

http://news.liga.net/articles/politics/13865747-nastroeniya_frontovogo_donbassa_nam_uzhe_vse_ravno_kakoy_flag.htm