11 Грудня 2018

Міністр В.Черниш: Навчання цивільного населення ризикам небезпеки від мін та вибухонебезпечних залишків війни – пріоритет у роботі МТОТ

10 грудня Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш з робочим візитом відвідав Луганську область

В рамках візиту Міністр ознайомився з ходом реалізації пілотного проекту МТОТ у сфері протимінної діяльності, що впроваджується за підтримки Уряду Швейцарії. Проект реалізується у місті Гірське і передбачає створення механізму координації заходів з протимінної діяльності на місцевому рівні.

Нагадаємо, за 4 роки від мін та ВЗВ у Донецькій та Луганській області загинули щонайменше 355 цивільних осіб, 1456 – отримали поранення.

З метою захисту населення від мінної небезпеки МТОТ допомогло створити у Гірському Луганської області Координаційну групу з представників органів місцевого самоврядування, місцевої виконавчої влади, підприємств, міжнародних та громадських організацій. В рамках її роботи проводиться навчання правилам безпечної поведінки дорослих та дітей, визначення місцевих пріоритетів протимінної діяльності та інформування населення щодо небезпечних ділянок, шляхом обстеження та їх маркування, для подальшого очищення.

«Важливо знати, як вберегтись від мін, тому навчання цивільного населення ризикам небезпеки від мін та вибухонебезпечних залишків війни – пріоритет у нашій роботі», – Вадим Черниш

В рамках проекту МТОТ проводить навчання населення м.Гірське і Попаснянського району (в містах Попасна, Золоте, Гірське) ризикам небезпек від мін та вибухонебезпечних залишків війни.

Для реалізації цих заходів МТОТ спеціально було розроблено методичні рекомендації «Навчання ризикам від мін та ВЗВ під час реалізації проектів та програм у громадах», з урахуванням положень та вимог міжнародних стандартів протимінної діяльності.
Окрім цього, Міністр завітав до Гірської обласної спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату на позакласне заняття, де навчають школярів безпечній поведінці у випадку мінної небезпеки.

Також МТОТ за підтримки Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні, розроблено комплект наочних стендів для шкіл Донеччини та Луганщини «Міни та вибухонебезпечні предмети», на яких позначено найпоширеніші вибухонебезпечні предмети на території проведення операції об’єднаних сил. Зараз такі стенди використовують на уроках та позакласних заняттях.