21 Вересня 2016

Міністр В. Черниш зустрівся з послами та представниками країн «Великої сімки»

 20 вересня в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб відбулася зустріч Міністра Вадима Черниша з послами країн «Великої сімки» та Європейського Союзу.

 Темою зустрічі на високому рівні стали питання, пов’язані з вирішенням проблем та інтеграцією внутрішньо переміщених осіб в Україні. Зокрема, Голова Представництва ЄС Хюґ Мінгареллі зауважив, що відновлення соціальних платежів внутрішньо переміщеним особам є однією з трьох передумов макрофінансової допомоги ЄС Україні в розмірі 600 млн євро.

 Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш запевнив глав дипломатичних місій, що Кабінет Міністрів України налагодить процес виплати соціальної допомоги переселенцям. Крім того, Уряд активно працює над узгодженням плану дій, передбаченого Державною цільовою програмою по відновленню та розбудові миру у східних регіонах. Також Міністр повідомив про намір створити профільну Раду з цього питання.

dsc_0307-min«Сьогодні допомога міжнародних партнерів є неоціненною і вкрай необхідною. Зокрема, доступ гуманітарних організацій на тимчасово непідконтрольні Уряду України території дозволяє відстежувати випадки порушення прав людей, які там проживають. Перед нами стоять завдання у короткостроковй перспективі змінити систему реєстрації внутрішньо переміщених осіб, внести зміни до законодавства в частині пенсійного забезпечення та зміни до податкового законодавства в частині відшкодування ПДВ міжнародними донорськми організаціями, тощо», – зазначив Вадим Черниш.

 Посол Японії Шіґекі Сумі зауважив, що координаційна робота Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб є дуже важливою і запевнив, що посли G7 готові до співпраці.