11 Грудня 2018

КПВВ “Станиця Луганська” повністю готове до зими – Вадим Черниш відвідав оновлений пункт пропуску

Сьогодні, 11 грудня 2018 року, Міністр Вадим Черниш разом з Координатором системи ООН в Україні, Гуманітарним координатором Оснат Лубрані відвідали контрольний пункт в’їзду-виїзду (КПВВ) «Станиця Луганська»

В рамках візиту, Вадим Черниш та Оснат Лубрані оглянули КПВВ, яке на початку осені було повністю реконструйоване та покращено умови перетину громадянами лінії розмежування. На реконструкцію КПВВ було витрачено близько 10 млн грн. Зокрема встановлено систему відеоспостереження, проведено ремонт автомобільної дороги на під’їзді до КПВВ, облаштовано пункти обігріву, навіси в місцях очікування та огляду речей, забезпечено внутрішнє електропостачання, облаштовано дитячий ігровий майданчик та побудовано укриття для громадян, що перетинають лінію розмежування.

Завдяки реконструкції КПВВ збільшено його пропускну  здатність. Так, на пункті пропуску для проведення дозвільних процедур вже облаштовано 40 робочих місць для працівників Держприкордонслужби. Це дозволило збільшити кількість перетинів з 6 тисяч осіб до 10-12 тисяч осіб на добу. Прикордонників також додатково забезпечено нагрудними камерами.

 

«Більшість реконструйованих  українських КПВВ є кращими, ніж в тих країнах, де були конфлікти, які ми відвідували», – наголосив Міністр.

Також, Вадим Черниш зазначив, що пункт пропуску повністю готовий до зими – Україна зі свого боку зробила всі умови для забезпечення гуманітарного доступу та гуманітарних потреб громадян під час перетину лінії розмежування.

«Досі залишається відкритим питання щодо пішохідного мосту. Він серйозно пошкоджений і це створює перепони для руху людей. В рамках переговорів на засіданнях Тристоронньої контактної групи з питань мирного врегулювання конфлікту на сході України ми пропонували безліч варіантів вирішення питання відновлення мосту, однак не отримали згоду з боку РФ, яка необхідна для проведення ремонтних робіт, забезпечення режиму тиші.

Для відновлення мосту є певні обмеження з боку нашого сектора безпеки і оборони для упередження використання цього мосту незаконними збройними формуваннями у військових цілях. Україна наполягає, що міст має бути відновлений лише для руху цивільного населення, але не в такий спосіб, щоб його могли використовувати військові.

В той же час ми більше 2 років намагаємося домовитись в рамках ТКГ про відкриття нового КПВВ в м.Золоте, яке було б автомобільним пунктом перетину в Луганській області. З боку підконтрольної Уряду України території КПВВ повністю готове до роботи з березня 2016 року, проте питання його відкриття безпідставно блокується РФ протягом всього цього часу», –  наголосив Міністр.