23 Червня 2018

Міністр Вадим Черниш привітав працівників МТОТ зі 100-річчям державної служби в Україні: «Подолання наслідків конфлікту та перехід до миру – в консолідації держави і суспільства»

За рішенням Генеральної Асамблеї ООН щорічно 23 червня світова спільнота відзначає День державних служб. Враховуючи роль  державної служби у процесі становлення України, як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави, у 2003 році був виданий Президентський Указ про відзначення 23 червня професійного свята українських державних службовців.

У далекому 1918 році інститут державної служби з’явився за Гетьманату Павла Скоропадського – за часів спроб у XX столітті побудови на теренах наших земель незалежної Української Держави. Постанова Ради Міністрів Української Держави про урочисту обітницю урядників і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі збережена і свідчить про 100 річні традиції і досвід української державності.

І сьогодні кожен державний службовець складає Присягу на вірність народові Україні, про суворе дотримання Конституції та законів України, сприяння втіленню їх у життя.

Абсолютна більшість державних службовців щодня чесно і віддано працюють для того, щоб ситуація в країні змінилась, корупція, безправ’я і бюрократія відійшли в минуле. І вона змінюється. Якщо порівняти як функціонувала система останні 25 років і до набуття Україною незалежності, то стане очевидним, що зараз державні інституції працюють набагато ефективніше, більш злагоджено, а їх діяльність направлена на вирішення потреб громадян України.

Міністр Вадим Черниш: «Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України створено за гірких обставин і покликане вирішувати найболючіші питання сучасного українського суспільства. Багато працівників Міністерства є ветеранами АТО,  внутрішньо переміщеними особами або ж мають родичів та друзів кримчан і зі сходу України.

Щодня їх зусилля спрямовуються на допомогу людям, які постраждали внаслідок російської агресії проти України, відновлення їх прав і свобод, сприяння поверненню тимчасово окупованих територій, а головне – на формування державної політики для ефективного і якомога безболісного подолання  жахливих наслідків війни, поступового переходу до миру за підтримки міжнародної спільноти.

Однак втілення наших прагнень та планів можливе лише за усвідомлення всіма громадянами України реального масштабу втрат – людських, моральних, матеріальних, територіальних. А також розуміння того, що перемога можлива лише за безумовної консолідації українського суспільства одночасно у декількох напрямках: посилення захисної спроможності силових структур та економічний розвиток України, захист прав людини та інтеграція внутрішньо переміщених осіб, успішний переговорний процес і перехід до миру на окупованих територіях за допомогою миротворчої місії ООН».

Державний секретар Сергій Злакоман подякував співробітникам за щоденну натхненну працю та висловив надію, що опираючись на досвід, професіоналізм і наполегливість працівників Міністерства, вдасться побудувати демократичну державу з високими європейськими стандартами, в тому числі, в царині державної служби.

«Кожна людина формує своє уявлення про державну владу на основі враження, яке складається в процесі спілкування з державними службовцями. І тут на нас покладається важливе завдання оперативно реагувати на виклики та якісно вирішувати питання, які громадяни та обставини ставлять перед нами» – зазначив Сергій Злакоман.