16 Червня 2018

Міністр Вадим Черниш відвідав Маріуполь: “Настав час мирно влаштовувати життя”

Сьогодні Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України  Вадим Черниш та Голова Маріупольської міськради Вадим Бойченко вручили 63-м  родинам (загалом 253 внутрішньо переміщені особи) ключі від квартир.
Візит Міністра Вадима Черниша розпочався з привітання з нагоди святкування 4-ї річниці Дня визволення Маріуполя від незаконних збройних формувань.

Міністр Вадим Черниш у своїй промові подякував українським захисникам за визволення Маріуполя і усім жителям за стійку громадянську позицію, відповідальність за своє місто і свою країну.

«Щиро дякуємо захисникам, які принесли мир у місто Маріуполь, яке тепер має можливість впевнено розвиватися. Віддаємо належне усім маріупольцям за згуртованість. Настав час мирно влаштовувати своє життя», – сказав Міністр.

Також Міністр підкреслив, що Маріуполь – прекрасне місто, з великими перспективами:

«Ми будемо робити усе можливе, аби підтримати розвиток цього чудового міста! А запорукою успіху стане стійка, привітна і потужна громада».

Після Параду до Дня визволення Маріуполя Міністр Вадим Черниш прибув до ПК «Молодіжний» для вручення ключів від квартир 63-м родинам внутрішньо переміщених осіб.
ВПО отримують квартири в процесі відбору комісією при міській раді*, куди входять представники міської ради, громадськості, міжнародних партнерів. За допомогою прозорої та публічної процедури з використанням грузинського досвіду із 236 заявок обрано 63, тобто 253 внутрішньо переміщені особи сьогодні отримали житло. Найближчим часом отримають квартири ще близько 40-ка родин.

Вадим Черниш на церемонії вручення: “Ми використали досвід Грузії, у вирішенні питань забезпечення житлом ВПО. У цьому питанні нам допомогли Перший віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко, Данська рада у справах біженців (DRC) та громада Маріуполя”

Квартири закуплені за міський та державний бюджети у співфінансуванні в рівних частинах 50/50 (15 млн. і 15 млн. грн.), і зараховані до фонду тимчасового житла Маріуполя.
Голова Маріупольської міськради Вадим Бойченко подякував Міністру Вадиму Чернишу за постійну ініціативу на державному і міжнародному рівні щодо покращення життя ВПО, які постраждали внаслідок збройної російської агресії на Сході України. Зокрема він підкреслив внесок МТОТ у розробку та підтримку законодавчої бази для отримання державних субвенцій на житло для ВПО.
Вадим Бойченко :
«Маріуполь демонструє впевненість всій країні, що навіть в післявоєнних умовах і поруч з лінією розмежування можливо розвиватись і стати однією із найуспішніших громад. І тут ми продовжуємо боротьбу за тих людей, які вимушені були залишитись на тимчасово окупованій території, показуючи сильний, захищений, успішний і безпечний Маріуполь, а також дбаючи всією громадою про внутрішньо переміщених осіб».

 

У 2018 р. в Державному бюджеті  закладено 34 млн. грн, які можуть бути використані для  придбання тимчасового житла ВПО. Ця сума може бути збільшена вдвічі до 68 млн. грн. за рахунок співфінансування органами місцевого самоврядування. Комісія при МТОТ вже провела попередній відбір заявок від органів місцевого самоврядування, наступний крок – прийняття рішення Урядом України.


Міністр Вадим Черниш: «На прикладі Маріуполя, однієї із найуспішніших громад, в якій реалізується величезна кількість соціальних і бізнес проектів, ми бачимо постійну увагу з боку центральних органів виконавчої влади, народних депутатів, міжнародних організацій, інвесторів. Це означає, що ми віримо і дбаємо про людей».

За кошти субвенції (50%/50% співфінансування з державного та місцевого бюджетів) також планується закупити обладнання для видачі паспортів жителям сходу України, які проживають поблизу ліні розмежування. В минулому році за кошти субвенції таке обладнання вже було закуплено в 2 містах Донбасу. Окрім того, в 2017 році придбані перші квартири для тимчасового проживання ВПО в Покровську Донецької області.

Міністр Вадим Черниш і міський Голова Вадим Бойченко відвідали родини ВПО, які сьогодні отримали квартири: родину із Широкіно (6 осіб), один із синів інвалід І групи – під час обстрілу бойовиками отримав поранення, та родину доцента Донецького державного університету, яка виховує 4-х дітей. Важливо зазначити, що  молодша дівчинка народилася в Маріуполі, вже після вимушеного переїзду сім’ї з Донецьку у 2017 році, а це означає, що в людях живе віра в майбутнє, в Україну і є розуміння гарантій турботи держави.

Також Міністр Вадим Черниш зустрівся з лікарями первинної ланки охорони здоров’я міста. Спільно з компанією «Біопромінь» 5-ти лікарням Маріуполя надано в користування 6 аналізаторів формули крові АМП загальною вартістю 2,1 млн.грн. Механізм роботи АМП – це аналіз 131-го показника крові шляхом вимірювання температури тіла без забору крові. Це дозволяє уникнути інфікування, що дуже важливо в польових шпиталях, лікарнях великих міст й тих населених пунктів, які не мають лабораторії. Пристрій інноваційний, і ним вже користуються  в Празі, Будапешті, Римі, Мехіко, а відтепер – і в Маріуполі.

_______________

*Постанова Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2017 р. № 769 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України».
22 травня у Маріуполі Донецької області відбулося засідання Комісії, рішенням якої розподілено 63 квартири, відповідно, задоволено заявки 63 сімей та забезпечено житлом 253 особи. Всього Комісією було розглянуто 244 заявки.